www organizatora »
www organizatora »
www organizatora »

NEWSY Bydgoszcz - Toruń

Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego ogłosiło wyniki parametryzacji za lata 2013-2017. Uniwersytet Mikołaja Kopernika jest sumarycznie 6. uczelnią w Polsce i spełnia wymogi uniwersytetu badawczego wg ustawy 2.0. Aż dwa wydziały UMK uznane zostały za jednostki szczególnie wyróżniające się w Polsce pod względem naukowym.
Collegium Medicum UMK stanęło na czele Konsorcjum GRID (Grupa ds. Identyfikacji na podstawie DNA), obejmującego laboratoria genetyczno-sądowe 6 uczelni medycznych, które będzie wykonywać specjalistyczne ekspertyzy identyfikacji genetycznej dla Instytutu Pamięci Narodowej. Koordynatorem przedsięwzięcia jest prof. dr hab. Tomasz Grzybowski z Wydziału Lekarskiego CM UMK.
Uczelnia Lingwistyczno-Techniczna w Świeciu nadal prowadzi zapisy na studia. Rekrutacja trwa do 20 października.
Zintegrowane Laboratorium mikroskopowych i spektroskopowych metod badania powierzchni w skali mikro- i nanometrycznej (LAMISPEC) z Wydziału Chemii UMK zostało docenione przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego i uzyskało finansowanie swojej działalności w ramach środków na utrzymanie specjalnego urządzenia badawczego (SPUB).
Trzech fizyków z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika: dr Krzysztof Gałkowski, dr Piotr Wcisło oraz dr Szymon Wójtewicz zostało laureatami V edycji konkursu w ramach programu „Mobilność Plus” organizowanego przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego.
Uniwersytet Mikołaja Kopernika rozpoczął rok akademicki 2017/2018. Jednym z głównych akcentów ceremonii stało się wręczenie Specjalnego Wyróżnienia Uniwersytetu Mikołaja Kopernika – Convallaria Copernicana wybitnemu chirurgowi prof. dr. hab. n. med. Waldemarowi Jędrzejczykowi. Gościem specjalnym uroczystości był wiceminister nauki i szkolnictwa wyższego dr hab. Sebastian Skuza.
Ponad 130 nowych studentów zagranicznych rozpocznie w semestrze zimowym roku akademickiego 2017/2018 naukę na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu w ramach programu Erasmus+. 27 września wystartował Tydzień Orientacyjny organizowany specjalnie dla nich przez Dział Programów Międzynarodowych UMK we współpracy z Erasmus Student Network UMK Toruń.
Wyższa Szkoła Bankowa w Bydgoszczy zaprasza na studia podyplomowe. Zapisując się do 16 października skorzystasz z promocji i zaoszczędzisz 550zł.
Prawo, flagowy kierunek prowadzony na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Mikołaja Kopernika, otrzymał najwyższą - wyróżniającą ocenę programową od Polskiej Komisji Akredytacyjnej.
Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu znalazł się na wysokim 5. miejscu wśród polskich uczelni akademickich w najnowszej odsłonie prestiżowego rankingu Nature Index 2017.
2,4 mln złotych na badania kliniczne nad produkowanymi w technologii 3D, spersonalizowanymi implantami, otrzymała spółka uniwersytecka Nano-implant, której współzałożycielami są m.in. pracownicy Wydziału Chemii Uniwersytetu Mikołaja Kopernika.
Chemik z UMK prof. dr hab. Bogusław Buszewski został odznaczony medalem Jędrzeja Śniadeckiego – najwyższym wyróżnieniem Polskiego Towarzystwa Chemicznego za wybitne osiągnięcia naukowe w dziedzinie chemii.
Nowoczesne metody nieinwazyjne (sonar wielowiązkowy, profiler osadów dennych oraz magnetometr) są wykorzystywane przez archeologów, którzy z kierownikiem Zakładu Archeologii Podwodnej UMK dr. hab. Andrzejem Pydynem na czele, badają wody jeziora Lednica w ramach projektu pn. Kolebka Piastów – archeologiczne prospekcje podwodne w rejonie jeziora Lednica.
UMK odniósł ogromny sukces w aplikowaniu o środki w programie Narodowego Centrum Badań i Rozwoju pn. „Studiujesz? Praktykuj!” na projekty dotyczące realizacji wysokiej jakości programów stażowych dla studentów. Finansowanie na łączną kwotę ponad 7,5 miliona złotych otrzyma 7 projektów z UMK.
Dr Piotr Wcisło z Wydziału Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu znalazł się w elitarnym gronie finalistów 17. edycji Nagród Naukowych tygodnika „Polityka”.
Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu po raz drugi znalazł się w prestiżowym Times Higher Education World University Ranking. W całym zestawieniu sklasyfikowano 12 polskich uczelni, a w czołowym TOP 1000, które obejmuje 5% najlepszych szkół wyższych na świecie, zaledwie dziewięć (w tym UMK).
Na Wydziale Chemii oraz na Wydziale Politologii i Studiów Międzynarodowych UMK trwają zbiórki darów na rzecz osób poszkodowanych w sierpniowej nawałnicy.
Tegoroczne wakacje na Wydziale Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej UMK upływają pod znakiem międzynarodowego programu stażowego TAPS, w ramach którego 22 studentów z Polski i z zagranicy realizuje projekty naukowe pod okiem badaczy z UMK.
Uczelnia Lingwistyczno-Techniczna w Świeciu uruchomiła nowe studia podyplomowe na kierunku European Assistant - sekretarka/asystentka na europejskim rynku pracy.
Radio Sfera UMK rozpoczęło nabór do kolejnej, czwartej już odsłony "Koncertowej Fali". Zespoły, które się zgłoszą, mają szansę wystąpić na scenie Od Nowy oraz trafić na składankę podsumowującą tegoroczną edycję wydarzenia.
Następne
Kanał RSS dla tej listy

Nauka języka za granicą
JPEdukacja_220_pytania.gif

Przegląd uczelni
w Polsce
UMK_220_1.gif
Polskie uczelnie w obrazach
miniatura
miniatura
miniatura