NEWSY Bydgoszcz - Toruń

Radio Sfera UMK rozpoczęło nabór do kolejnej, czwartej już odsłony "Koncertowej Fali". Zespoły, które się zgłoszą, mają szansę wystąpić na scenie Od Nowy oraz trafić na składankę podsumowującą tegoroczną edycję wydarzenia.
14 sierpnia rozpoczął się drugi nabór na studia stacjonarne II stopnia na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Na część kierunków z oferty UMK przedłużony został pierwszy nabór.
9 sierpnia Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu uruchomi drugi nabór na 49 kierunków studiów stacjonarnych I stopnia i jednolitych magisterskich. Pierwszy nabór na 6 kierunków z toruńskiej oferty UMK został przedłużony.
Grant dr. Pawła Szczepanika z Instytutu Archeologii Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu znalazł się wśród 36 wniosków zakwalifikowanych do finansowania w ramach 1. edycji konkursu SONATINA Narodowego Centrum Nauki. O pieniądze na badania rywalizowały 123 projekty.
Międzynarodowy kwartalnik Logic and Logical Philosophy redagowany przez kierownika Zakładu Semiotyki Logicznej dr. hab. Marka Nasieniewskiego, prof. UMK oraz kierownika Katedry Logiki UMK prof. dr. hab. Andrzeja Pietruszczaka wszedł na tzw. listę filadelfijską.
Mgr Wojciech Stemplowski, doktorant z Wydziału Nauk o Zdrowiu Collegium Medicum UMK, został wybrany II wiceprzewodniczącym nowo powołanego Doktoranckiego Forum Uczelni Medycznych.
Trzy wnioski z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika zostały zakwalifikowane do finansowania w ramach ministerialnego konkursu Narodowego Programu Rozwoju Humanistyki (moduł: „Dziedzictwo narodowe”). Wsparcie otrzyma 28 (spośród 249) projektów.
Judoczka z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika Anna Załęczna została Akademicką Mistrzynią Europy w kategorii wagowej +78. Zawody odbyły się w portugalskiej Coimbrze w dniach 24-27 lipca.
Dwoje naukowców z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika - mgr Karolina Finc z Interdyscyplinarnego Centrum Nowoczesnych Technologii i mgr inż. Grzegorz Kowzan z Wydziału Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej - znalazło się w gronie 97 laureatów 5. edycji konkursu ETIUDA Narodowego Centrum Nauki. O finansowanie rywalizowało 389 młodych badaczy.
Uczelnia Lingwistyczno-Techniczna w Świeciu zaprasza na studia licencjackie, inżynierskie, magisterskie oraz podyplomowe.
Dr Piotr Kolenderski z Instytutu Fizyki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu znalazł się wśród 13 laureatów trzeciego konkursu w programie FIRST TEAM Fundacji na rzecz Nauki Polskiej. Naukowiec otrzyma 2 mln złotych na stworzenie pierwszego zespołu badawczego.
Trwa promocja na studia I i II stopnia w Wyższej Szkole Bankowej w Toruniu. Zapisując się do 10 sierpnia możesz zaoszczędzić 700zł.
Spektakularny awans (o 87 pozycji) Uniwersytet Mikołaja Kopernika odnotował w rankingu Google Scholar Citations. Wysokie lokaty w Rankingu Web of Repositories zajęły również dwa repozytoria UMK.
Trwa promocja na studia I i II stopnia w Wyższej Szkole Bankowej w Bydgoszczy. Zapisując się do 10 sierpnia możesz zaoszczędzić 700zł.
Kierunek fizyka prowadzony na Wydziale Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej UMK otrzymał najwyższą - wyróżniającą ocenę programową od Polskiej Komisji Akredytacyjnej.
Archeolodzy z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika pod kierownictwem dr hab. Grażyny Sulkowskiej-Tuszyńskiej, prof. UMK przeprowadzają kolejne i prawdopodobnie ostatnie badania na posesji przy ul. Szpitalnej 4 w Toruniu. Jest to teren wokół szpitala-przytułku, jednego z nielicznych w Polsce obiektów tego typu o średniowiecznej historii. Zabytkowy budynek wkrótce będzie remontowany.
UMK uruchamia w roku akademickim 2017/2018 cztery nowe kierunki (matematykę stosowaną, sport i wellness, chemię kryminalistyczną i optometrię), a także cztery nowe ścieżki kształcenia: w trybie niestacjonarnym - informatykę (studia inżynierskie na Wydziale Matematyki i Informatyki) oraz komunikację i psychologię w biznesie (studia I stopnia na Wydziale Nauk Ekonomicznych i Zarządzania); w języku angielskim - ekonomię (studia II stopnia) i zarządzanie (studia I stopnia).
Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu został po raz pierwszy odnotowany w prestiżowym Academic Ranking of World Universities – ARWU, najstarszym światowym rankingu szkół wyższych, nazywanym rankingiem szanghajskim.
Trwa promocja na studia I i II stopnia w Wyższej Szkole Bankowej w Bydgoszczy. Zapisując się do 15 lipca skorzystasz z promocji i zaoszczędzisz nawet 1000zł.
Spotkanie władz Beijing Institute of Technology i Uniwersytetu Mikołaja Kopernika dotyczące współpracy w obszarze badań i kształcenia odbyło się 21 czerwca w Collegium Maximum UMK.
Następne
Kanał RSS dla tej listy

Konkurs


Edukacja


Nauka języka za granicą
boks_2015_uniwersalny.jpg

Przegląd uczelni
w Polsce
UMK_220_1.gif
Polskie uczelnie w obrazach
miniatura
miniatura
miniatura

Studenckie
wakacje