NEWSY Bydgoszcz - Toruń

Spotkanie władz Beijing Institute of Technology i Uniwersytetu Mikołaja Kopernika dotyczące współpracy w obszarze badań i kształcenia odbyło się 21 czerwca w Collegium Maximum UMK.
Uniwersytet Mikołaja Kopernika znalazł się wśród 400 najlepszych europejskich uczelni według prestiżowego THE Europe University Rankings 2017. W zestawieniu przygotowanym przez Times Higher Education odnotowano zaledwie dziewięć spośród niemal 450 polskich szkół wyższych.
Trwa rejestracja kandydatów na studia na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w roku akademickim 2017/2018. Chętni do podjęcia studiów I stopnia i jednolitych studiów magisterskich w trybie stacjonarnym powinni do 10 lipca (na większości kierunków) założyć elektroniczne konto w systemie Internetowej Rejestracji Kandydatów.
Naukowcy z UMK zdominowali 2. edycję konkursu o Nagrodę Naukową dla młodych naukowców zorganizowanego przez Oddział PAN w Gdańsku. Trzech (z pięciu laureatów) to osoby związane z UMK: dr Piotr Adamski z Wydziału Lekarskiego CM, dr Paweł Pomastowski z ICNT i mgr Tomasz Sińczak z Wydziału Nauk Historycznych. Wyróżnienie otrzymała dr Julia Możdżeń z Biblioteki Uniwersyteckiej.
Polityka umiędzynarodowienia Uniwersytetu Mikołaja Kopernika daje efekty: globalne rankingi - U.S. News Best Global Universities i uniRANK University Ranking potwierdzają czołową pozycję UMK wśród polskich uczelni.
Uniwersytet Mikołaja Kopernika awansował o jedną pozycję w Rankingu Szkół Wyższych „Perspektyw” plasując się na wysokim 9. miejscu wśród uczelni w Polsce i 5. miejscu wśród uniwersytetów. Silną pozycję UMK potwierdziło też zestawienie prestiżowego QS World University Rankings, w którym UMK po raz pierwszy znalazł się wśród 3% najlepszych uczelni na świecie.
Mgr inż. Maja Górecka-Wolniewicz i dr Tomasz Wolniewicz z Uczelnianego Centrum Informatycznego Uniwersytetu Mikołaja Kopernika zostali uhonorowani prestiżową nagrodą GÉANT Community Award.
Od 29 maja kandydaci mogą ubiegać się o przyjęcie na studia na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika. Rejestracja przez system Internetowej Rejestracji Kandydatów potrwa (na większość kierunków) do 10 lipca.
Wyższa Szkoła Bankowa w Toruniu zaprasza na studia podyplomowe. Zapisując się do końca maja skorzystasz z promocji i zaoszczędzisz 1000zł.
Publikacja Wydawnictwa Naukowego UMK zdobyła jedną z najważniejszych nagród w konkursie ACADEMIA 2017, towarzyszącym Targom Książki Akademickiej i Naukowej.
Wyższa Szkoła Bankowa w Bydgoszczy zaprasza na studia podyplomowe. Zapisując się do końca maja skorzystasz z promocji i zaoszczędzisz 1000zł.
Zawodnicy AZS UMK: Nataniel Gębicki, Kajusz Gębicki oraz Mateusz Ciesielski wywalczyli brązowe medale Akademickich Mistrzostw Polski w Karate WKF.
Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu odnotował awans w CWTS Leiden Ranking, który bada naukową siłę uczelni w oparciu o publikacje naukowe oraz ich wpływ na rozwój światowych badań. W tegorocznym zestawieniu został sklasyfikowany na 703. miejscu na świecie (awans o 39 pozycji w porównaniu do zeszłorocznej edycji).
Fizyka techniczna z oferty Wydziału Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej UMK w Toruniu, znalazła się na podium jednej z kategorii pierwszego Rankingu Studiów Inżynierskich Perspektywy 2017. Wyprzedziła w zestawieniu fizyki techniczne prowadzone przez Politechniki: Wrocławską, Poznańską i Gdańską.
Rektor UMK prof. dr hab. Andrzej Tretyn podpisał w Pekinie umowę dotyczącą współpracy Uniwersytetu Mikołaja Kopernika z chińską uczelnią Beijing International Studies University (BISU).
Wyższa Szkoła Bankowa w Bydgoszczy zaprasza na studia I i II stopnia. Zapisując się do 29 kwietnia skorzystasz z promocji i możesz zaoszczędzić nawet 1000zł.
Ambasador i absolwent Uniwersytetu Mikołaja Kopernika Tomasz Organek tryumfował na gali Fryderyków 2017. Zdobył 2 statuetki: w kategorii utwór roku za „Mississippi w ogniu” oraz w kategorii album roku - rock za Organek „Czarna Madonna”.
Wyższa Szkoła Bankowa w Toruniu zaprasza na studia I i II stopnia. Zapisując się do 29 kwietnia skorzystasz z promocji i możesz zaoszczędzić nawet 1000zł.
Dr hab. Henryk Nowicki z Katedry Publicznego Prawa Gospodarczego Uniwersytetu Mikołaja Kopernika został powołany przez wicepremiera Mateusza Morawieckiego na Przewodniczącego Komisji Kwalifikacyjnej, której celem jest przeprowadzenie postępowania kwalifikacyjnego na członków Krajowej Izby Odwoławczej.
Rozgłośna Uniwersytecka Radio Sfera została uhonorowana specjalnym medalem z okazji 25-lecia fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Wyróżnienie zostało przyznane jako podziękowanie dla dziennikarzy Rozgłośni Uniwersytetu Mikołaja Kopernika za ciężką pracę, którą rokrocznie wykonują podczas Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy i Przystanku Woodstock w Kostrzynie nad Odrą.
Następne
Kanał RSS dla tej listy

Nauka języka za granicą
boks_2015_uniwersalny.jpg

Przegląd uczelni
w Polsce
UMK_220_1.gif
Polskie uczelnie w obrazach
miniatura
miniatura
miniatura