WSzP OTRZYMAŁ NAGRODĘ ZA INNOWACYJNOŚĆ

Tag: UMK
Dział: Bydgoszcz - Toruń

Wydział Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika uzyskał tytuł Polskiej Nagrody Innowacyjności 2016. Wyróżnienie przyznano m. in. za współpracę z przedsiębiorstwami i komercjalizację badań naukowych.

Wydział Sztuk Pięknych UMK uzyskał tytuł Polska Nagroda Innowacyjności 2016 w kategorii "Uczelnie". Podstawą przyznania nagrody była analiza działalności Wydziału, zwłaszcza współpracy z przedsiębiorstwami i działań komercjalizujących badania naukowe, ze szczególnym uwzględnieniem realizacji projektu "Wielomodułowe interdyscyplinarne badania nieniszczące obiektów architektury na przykładzie gotyckich kamienic mieszczańskich w Toruniu".

We wszystkich materiałach promujących własną działalność Wydział Sztuk Pięknych UMK w Toruniu ma prawo posługiwać się godłem Polska Nagroda Innowacyjności 2016.

Program Polska Nagroda Innowacyjności prowadzony jest przez Polską Agencję Przedsiębiorczości Sp. z o.o. oraz redakcje: Forum Przedsiębiorczości w Dzienniku Gazecie Prawnej oraz Biznes Plus w Gazecie Wyborczej. Polska Nagroda Innowacyjności jest programem wizerunkowym. Tytuł przyznawany jest najbardziej innowacyjnym oraz kreatywnym uczelniom, instytutom, firmom i instytucjom działającym w Polsce. To podmioty, których praca badawczo-rozwojowa znajduje zastosowanie w różnych gałęziach gospodarki, przyczyniając się do jej rozwoju.

Tytuł Polska Nagroda Innowacyjności 2016 odbierze dziekan Wydziału Sztuk Pięknych UMK prof. dr hab. Elżbieta Basiul podczas IV Polskiego Kongresu Przedsiębiorczości, odbywającego się w dniach 27-28 października w Lublinie, podczas konferencji prasowej oraz wieczornej gali. Także 27 października w trakcie sesji "Kształcenie dualne przyszłością polskiego szkolnictwa wyższego" prof. Elżbieta Basiul przedstawi na forum Kongresu działalność Wydziału Sztuk Pięknych UMK w Toruniu.

Doceniony w konkursie projekt "Wielomodułowe interdyscyplinarne badania nieniszczące obiektów architektury na przykładzie gotyckich kamienic mieszczańskich w Toruniu" realizowany był na Wydziale od lipca 2014 roku do września 2015 roku. Jego celem było opracowanie metodyki interdyscyplinarnych i kompleksowych badań podstawowych zabytków architektury, które pozwolą na 99% zachowanie substancji zabytkowej i historycznych nawarstwień obiektów w trakcie prac badawczych, a poprzez promocję rezultatów przedsięwzięcia i udostępnianie efektów Projektu rozwój współpracy pomiędzy Uniwersytetem Mikołaja Kopernika w Toruniu, a regionalnymi przedsiębiorstwami z obszaru ochrony dziedzictwa kulturowego. Projekt był współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2007-2013 oraz ze środków budżetu państwa.

Strona projektu


data ostatniej modyfikacji: 2016-10-10 14:49:07
Komentarze
 
Polityka Prywatności