KARATECY Z MEDALAMI

Tag: UMK
Dział: Bydgoszcz - Toruń

Zawodnicy AZS UMK: Nataniel Gębicki, Kajusz Gębicki oraz Mateusz Ciesielski wywalczyli brązowe medale Akademickich Mistrzostw Polski w Karate WKF.

W Mistrzostwach, które od 19 do 20 maja zostały rozegrane w Opolu, wystartowało ponad 180 zawodników z około 40 uczelni. Wszyscy trzej reprezentanci AZS UMK znakomicie poradzili sobie z konkurencją, zajmując miejsca na podium. Nataniel Gębicki oraz jego brat Kajusz Gębicki zdobyli brąz w kategorii Kumite indywidualne - 60 kg (walka, klasyfikacja generalna), brązowym medalistą został również Mateusz Ciesielski w kategorii Kumite indywidualne - 75 kg (walka, klasyfikacja uniwersytecka).

Warto dodać, iż Karate WKF jest nową dyscypliną olimpijską, która zadebiutuje na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio w 2020 roku.

Instruktorami sekcji AZS UMK Karate WKF są mgr Tomasz Misiak oraz mgr Marek Rzeszotek.