Bydgoszcz, Toruń - imprezy, koncerty, informacje

kategoria
Archiwum
2016-07-18 18:00
Jak co tydzień Filmowy Poniedziałek to gwarancja spotkania z kinem na najwyższym poziomie. Tym razem będzie to obraz, w którym reżyser i odtwórca głównej roli to jedna osoba.
2016-07-15 21:00
Varius Manx obchodzi niebagatelny jubileusz dwudziestopięciolecia powstania grupy! Z tej okazji zespół przygotował wyjątkową trasę koncertową, na mapie której nie mogło zabraknąć Torunia. Godną oprawę ich występowi nadadzą artusowe Koncerty pod Gwiazdami 2016.

Prawdziwą gratką dla fanów jest wiadomość, że podczas tournée grupa występuje z legendarną wokalistką Kasią Stankiewicz! Jubileuszowa trasa koncertowa to zatem wydarzenie ekskluzywne. Jedyna i niepowtarzalna ok
2016-07-11 18:00
Filmowe poniedziałki to nie zawsze filmy najnowsze. Tym razem cofniemy się 20 lat. I choć to film z gatunku dramatu, atmosfera jest niepowtarzalna i urzekająca.
2016-07-08 21:00
Ray Wilson to ostatni frontman grupy GENESIS, który zanim trafił do tego legendarnego zespołu wylansował z grupą Stiltskin światowy przebój Inside. Obecnie z powodzeniem wydaje solowe albumy, z których najnowszy zatytułowany jest Song for a friend.

W ramach Koncertów pod Gwiazdami w malowniczej scenerii amfiteatru Muzeum Etnograficznego w Toruniu Ray Wilson przedstawi nie tylko największe przeboje Genesis, ale także swoją solową twórczość. Artysta odświeżył brzmienie i nada
2016-07-01 20:00
W lipcowy wieczór w Dworze Artusa zabrzmią najpiękniejsze polskie melodie przedwojenne w genialnych aranżacjach, o które zadba Paweł Kaczmarczyk & Audiofeeling Trio. Na warsztat wzięli zapomniany repertuar Bronisława Kapera i Henryka Warsa – mistrzów hollywoodzkich soundtracków i nie tylko.
2016-06-27 19:00
Koncerty z cyklu Saxmania na stałe wpisały się w kalendarz toruńskich imprez kulturalnych. Także i w tym roku pomysłodawca wydarzenia i muzyk saksofonista Dariusz Zaleśny zaprasza na wielkie święto saksofonu, które po raz kolejny odbędzie się w Dworze Artusa.
2016-06-26 20:00
Zespół Akustyczna Radiostacja zakończy Dni Miasta Torunia. Na scenie plenerowej ustawionej na Rynku Starego Miasta, wystąpią niezwykli muzycy. Będzie delikatnie, romantycznie, akustycznie, idealnie współgrając z letnim czas zabawy i radości.
2016-02-13 19:00
Walentynki w Artusie upłyną pod znakiem dobrej, muzyki o którą zadbają Kasia Stankiewicz i pianista Aleksander Dębicz

Kasia Stankiewicz w swoim dorobku ma cztery płyty solowe Kasia Stankiewicz, Extrapop, Mimikra, i wydaną pod koniec 2014 roku Lucy and the Loop. Ten najnowszy album powstawał w Polsce, Anglii, Nowym Jorku oraz na Islandii. Po jego premierze wielu krytyków okrzyknęło go najlepszym muzycznym powrotem dekady.
2016-02-06 18:00
Koncert Wiedeński to niepowtarzalna okazja aby w Dworze Artusa usłyszeć obdarzonych wspaniałymi głosami, fantastycznych solistów operowych. Towarzyszyć im będą wybitni, polscy kameraliści młodego pokolenia, występujący na co dzień z najlepszymi orkiestrami i dyrygentami w Polsce i Europie.
2016-01-27 19:00
Sala Wielka Dworu Artusa po raz pierwszy gościć będzie Kazika Staszewskiego podczas koncertu. Tym razem wokalista Kultu został zaproszony do współpracy przez jedyny pięcioosobowy kwartet w Polsce, a może i na świecie: Kwartet Proforma.

Zespół ten to doświadczeni muzycy, którzy choć obecnie koncentrują się przede wszystkim na wykonywaniu własnych piosenek, to jednak na samym początku swojej działalności śpiewali własne aranżacje utworów Jacka Kaczmarskiego, tria Kaczmars
2016-01-26 19:00
Bohaterem kolejnego spotkania ze sztuką dawną będzie jeden z najbardziej enigmatycznych malarzy świata: Jan Vermeer van Delft. Mistrz intymnych scen rodzajowych, geniusz gry światłem i kolorem, artysta którego wkrótce zapomniano, by odkryć na nowo dopiero w połowie XIX wieku.
2016-01-25 18:00
W ostatni styczniowy poniedziałek w Artus Cinema zostanie zaprezentowany niemiecki film poruszający wciąż aktualną tematykę służb specjalnych.
2016-01-22 19:00
Dzień Babci i Dziadka to jedno z najbardziej ciepłych i rodzinnych świąt. Dla wielu osób dziadkowie to osoby wyjątkowe, nie tylko obdarzające wnuczęta szczerą miłością, ale też zawsze służące swoją radą, pomocą i przede wszystkim mądrością.

Z okazji tego święta małe dzieci często przygotowują laurki… Duże zaś mogą zrobić wspaniały prezent, zabierając dziadków na niezwykły koncert piosenek Leonarda Cohena, w wykonaniu jak zawsze zjawiskowej Lory Szafran.
2016-01-21 18:30
Początek roku to czas wielkich sklepowych przecen. Galerie handlowe przyciągają klientów hasłami, które mówią o czyszczeniu magazynów, wymianie kolekcji oraz wyprzedaży zeszłorocznych modeli.

Dwór Artusa postanowił dołączyć do tego „elitarnego” grona i zorganizować niezwykły dzień wszystkobrania. Przez ostatnie miesiące zgromadziło się w naszej instytucji wiele koncertowych plakatów, ciekawych promocyjnych wydań płytowych, książek, folderów i ulotek. Wszystko to
2016-01-19 16:30
Dwór Artusa to nie tylko ważna instytucja kulturalna, ale także zabytek historyczny i architektoniczny. Przez wiele lat turyści, przewodnicy, a także mieszkańcy nie mogli jednak regularnie zwiedzać wnętrz budynku. A szkoda, bo związanych jest z nim szereg wspomnień, historii i opowieści, bez których zrozumienie Torunia jako ośrodka handlu, gospodarki i sztuki nie byłoby możliwe.
2016-01-18 18:00
Kolejny filmowy poniedziałek spędzimy z brawurowym thrillerem penetrującym mroczne zakamarki ludzkiej natury.
2016-01-17 18:00
Wyjątkowe widowisko w wykonaniu Rzeszów Klezmer Band zatytułowane Raduj się Toruniu! jest połączeniem spektaklu teatralnego i koncertu. Inspiracją dla projektu z udziałem aktorów, wokalistów oraz muzyków było odkrycie przez grupę Rzeszów Klezmer Band postaci Nachuma Sternheima — urodzonego przed wojną w Rzeszowie słynnego kompozytora, który łączył elementy muzyki żydowskiej z folklorem Rzeszowszczyzny. Ta niezwykła, tragiczna postać, stała się metaforą wielu losów pol
2016-01-14 18:30
Dla wszystkich miłośników „filozofowania” – kolejne spotkanie z wykładowcą Uniwersytetu Mikołaja Kopernika – dr Piotrem Domerackim, który w swym wykładzie poruszy problem małej etyki życzliwości.
2016-01-13 18:30
Nazywają ich „rycerzami fotografii”. To oni w upał, deszcz i mróz, niosąc ciężką torbę pełną sprzętu, przemierzają kilometry chodników i schodów zaglądając na liczne podwórka. Wspinają się na dachy, wchodzą w miejsca niebezpieczne. Często też długo czekają na właściwy moment, by nacisnąć „fotograficzny spust” i zatrzymać w kadrze czas, świat i życie.
2015-11-19 10:00
19 listopada o godz. 10:00 na placu za Aulą UMK odbędzie się druga odsłona akcji "Jabłek branie - Ad Mala".
Poprzednie
Następne
Kanał RSS dla tej listy

INFORMACJE, OGŁOSZENIA

Nauka języka za granicą
przeglad_nauka_jezyka_zagranica.gif

Przegląd uczelni w Polsce
przeglad_uczelni_boks_220.gif
WSSIP_220.jpg
Polskie uczelnie w obrazach
miniatura
miniatura
miniatura WSIiZ - zajęcia
 
Polityka Prywatności