NEWSY Bydgoszcz - Toruń

Wynalazek „Smart materials”, opracowany przez naukowców z Wydziału Chemii Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, został obsypany nagrodami podczas gali w prestiżowej Hali Olympia w Londynie, wieńczącej Międzynarodowe Targi Wynalazków (International Invention & Trade Expo 2019).
Narodowa Agencja Wymiany Akademickiej przyznała Uniwersytetowi Mikołaja Kopernika w Toruniu ponad 1 mln 175 tys. zł na realizację projektu „PROM – Międzynarodowa wymiana stypendialna doktorantów i kadry akademickiej”.
Uczelnia Lingwistyczno-Techniczna w Świeciu organizuje szkolenia dla osób z sektora oświaty. Szkolenie oparte jest na sprawdzonych narzędziach popartych praktyką trenera jako coacha, tutora i nauczyciela.
2 sierpnia Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego ogłosiło wyniki III edycji konkursu „Doktorat wdrożeniowy”. W gronie laureatów ponownie znaleźli się naukowcy z Wydziału Chemii UMK.
W webometrycznym rankingu uniwersytetów świata Uniwersytet Mikołaja Kopernika konsekwentnie umacnia swoją pozycję. W najnowszej klasyfikacji zajmujemy 7. pozycję wśród uczelni wyższych w kraju i 709 miejsce na świecie.
Film „Dokument w życiu człowieka” autorstwa Agnieszki Stępowskiej, absolwentki Wydziału Nauk Historycznych UMK, został zakwalifikowany do finału międzynarodowego konkursu SPA Film Festival Awards 2019. Produkcja walczy o nagrodę w kategorii prac studenckich oraz w konkursie głównym.
Od 7 sierpnia można zapisywać się na wybrane kierunki studiów licencjackich oraz jednolitych magisterskich w ramach dodatkowej rekrutacji w Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu.
Trzy srebrne medale zdobyli uczniowie Liceum Akademickiego na Międzynarodowej Olimpiadzie Biologicznej, która odbywała się od 14 do 21 lipca w Szegdzie na Węgrzech.
Uniwersytet Mikołaja Kopernika po raz trzeci został odnotowany w szanghajskim rankingu dziedzinowym. Wszystkie szkoły wyższe na świecie są porównywane w ponad 54 dziedzinach nauki.
70 osób z 23 krajów weźmie udział w trzynastym Letnim Kursie Języka i Kultury Polskiej, który od 8 do 29 lipca potrwa w Collegium Maius UMK.
1612,5 punktu zdobyli studenci UMK w tegorocznych Akademickich Mistrzostwach Polski, dzięki czemu nasz Uniwersytet zakończył sezon 2018/2019 na rekordowym 17. miejscu (na ponad 140 sklasyfikowanych polskich uczelni) oraz  wysokim 7. miejscu w klasyfikacji uniwersytetów.
Prof. dr hab. Jerzy Łukaszewicz, dyrektor Interdyscyplinarnego Centrum Nowoczesnych Technologii UMK, znalazł się w zespole eksperckim ds. rozwoju i wykorzystania energetyki odnawialnej w transporcie, powołanym przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju.
Wyższa Szkoła Bankowa organizuje cykl otwartych spotkań w ramach programu Kariera 3.0. Zajęcia przeznaczone są dla osób, które chcą podnieść swoje kwalifikacje lub poznać nowe drogi rozwoju zawodowego. Udział w warsztatach jest bezpłatny.
Dwóch naukowców z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu: prof. dr hab. n. med. Sławomir Jeka  z Wydziału Nauk o Zdrowiu Collegium Medicum UMK oraz prof. dr hab. Tomasz Kupś z Wydziału Humanistycznego UMK odebrało z rąk Prezydenta RP nominacje profesorskie.
Blisko 12,5 mln zł otrzyma 20 naukowców z UMK w najnowszych odsłonach flagowych konkursów Narodowego Centrum Nauki – OPUS, PRELUDIUM i SONATA.
Rektor UMK wręczył powołania pierwszym dyrektorom szkół doktorskich, które będą działały na Uniwersytecie.
Dwoje pracowników UMK, dr Natalia Daśko i dr inż. Jakub Rydzewski, znalazło się w gronie laureatów prestiżowego stypendium Fundacji na Rzecz Nauki Polskiej START dla młodych naukowców.
- Marzenia się spełniają, nawet jeśli trzeba na nie czasem poczekać – mówił rektor UMK prof. Andrzej Tretyn podczas uroczystości wmurowania aktu erekcyjnego pod budowę Centrum Badań i Konserwacji Dziedzictwa Kulturowego UMK.
12 kwietnia startują zapisy telefoniczne i elektroniczne na większość imprez 19. edycji Toruńskiego Festiwalu Nauki i Sztuki, który potrwa od 24 do 28 kwietnia.
Dwa wynalazki naukowców z UMK zdobyły nagrody XXII Moskiewskiego Międzynarodowego Salonu Wynalazków i Innowacyjnych Technologii „ARCHIMEDES 2019”.
Następne
Kanał RSS dla tej listy

INFORMACJE, OGŁOSZENIA

Nauka języka za granicą
ATAS_220.gif

Przegląd uczelni w Polsce
przeglad_uczelni_boks_220.gif
WSSIP_220.jpg
Polskie uczelnie w obrazach
miniatura
miniatura
miniatura
 
Polityka Prywatności