NEWSY Bydgoszcz - Toruń

Kampus Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu znalazł się w zestawieniu stu najważniejszych budynków stulecia, przygotowanym przez miesięcznik „Architektura Murator” z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.
W prestiżowym czasopiśmie naukowym "Science Advances" ukazał się artykuł współautorstwa naukowców z Wydziału Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej UMK, którzy opisują działanie ziemskiej sieci czujników, mającej na celu wykrycie ciemnej materii. Sieć oparta jest o cztery najbardziej precyzyjne zegary atomowe na świecie: w Stanach Zjednoczonych, Japonii, Francji i w Toruniu.
Uczelnia Lingwistyczno-Techniczna w Świeciu zaprasza na studia podyplomowe Język angielski/niemiecki/rosyjski dla personelu medycznego.
Dr Agata Cygan z Wydziału Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej UMK otrzymała tegoroczną Nagrodę Naukową im. prof. Stefana Pieńkowskiego. Nagrodę przyznano za opracowanie nowej metody spektroskopii częstotliwościowej we wnęce optycznej, gwarantującej dokładność nieosiągalną jak dotąd przez żadną inną technikę.
Wioślarka z UMK Katarzyna Zillmann wraz z Marią Sprigwald, Martą Wieliczko i Agnieszką Kobus-Zawojską zostały wyróżnione w prestiżowym plebiscycie Międzynarodowej Federacji Wioślarskiej (FISA). Żeńska czwórka podwójna została uznana za najlepszą osadę na świecie.
Prof. dr hab. Jadwiga Łukaszewicz z Wydziału Nauk Historycznych UMK została uhonorowana najwyższym odznaczeniem przyznawanym w dziedzinie kultury – złotym medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”.
Dwie monety zaprojektowane przez dr. Sebastiana Mikołajczaka z Zakładu Rzeźby Wydziału Sztuk Pięknych UMK zostały nagrodzone w międzynarodowych konkursach.
Prof. dr hab. Katarzyna Hrynkiewicz z Wydziału Biologii i Ochrony Środowiska UMK odebrała z rąk Prezydenta RP nominację profesorską. Uroczystość odbyła się 14 listopada 2018 r. w Pałacu Prezydenckim w Warszawie. Oprócz Profesor Hrynkiewicz nominacje otrzymało 55 nauczycieli akademickich oraz pracowników nauki i sztuki.
Prof. dr hab. Zenon Wiśniewski z Wydziału Nauk Ekonomicznych i Zarządzania UMK otrzymał odznaczenie honorowe Primus in Agendo (Pierwszy w Działaniu), przyznawane przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.
W Interdyscyplinarnym Centrum Nowoczesnych Technologii UMK ruszył projekt z zakresu profilaktyki nowotworu piersi wykonywany na zlecenie toruńskiej Pracowni Genetyki Nowotworów.
9 listopada w Studium Praktycznej Nauki Języków Obcych UMK rozpocznie się kurs języka fińskiego. To jedyny taki kurs w województwie kujawsko-pomorskim.
Kierunek zarządzanie z oferty Wydziału Nauk Ekonomicznych i Zarządzania UMK uzyskał najwyższą - wyróżniającą ocenę programową od Polskiej Komisji Akredytacyjnej.
Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu znalazł się w pierwszej setce uczelni w rankingu Emerging Europe and Central Asia, organizowanym przez jedną z trzech najbardziej prestiżowych organizacji rankingowych - QS. Nasza uczelnia odnotowała rekordowy awans (o 19 pozycji) i obecnie plasuje się 88. miejscu.
Zdobądź tytuł licencjata lub magistra w Wyższej Szkole Bankowej w Toruniu. Zapisując się do 4 listopada skorzystasz z promocji i możesz zyskać 400zł.
Zespół dr. hab. Michała Zawady, prof. UMK z Wydziału Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej UMK znalazł się w europejskim konsorcjum iqClock, które ma na celu skonstruowanie ultraprecyzyjnych zegarów - nie tylko na potrzeby laboratoriów, ale do powszechnego użytku.
Wyższa Szkoła Bankowa w Bydgoszczy zaprasza na studia I i II stopnia. Zapisując się do 4 listopada możesz zaoszczędzić 400zł.
Troje naukowców z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika: prof. dr hab. n. med. Bartłomiej Kałużny z Wydziału Lekarskiego Collegium Medicum UMK oraz prof. dr hab. Iwona Łakomska z Wydziału Chemii i prof. dr hab. Jerzy Łukaszewicz, dyrektor Interdyscyplinarnego Centrum Nowoczesnych Technologii odebrało z rąk Prezydenta RP nominacje profesorskie.
„Fizyk(a) w samochodzie” będzie tematem pierwszej odsłony popularnonaukowego cyklu wykładów, na które Instytut Fizyki UMK zaprasza od 18 października.
Umowę o współpracy partnerskiej w zakresie rozwoju programu kariery dwutorowej student-sportowiec oraz promocji sportu podpisali 9 października prof. dr hab. Beata Przyborowska – prorektor UMK ds. kształcenia i prezydent Torunia Michał Zaleski.
Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu przygotuje portal "Study in Toruń" dla studentów i kandydatów zagranicznych, który będzie źródłem kompleksowej informacji o możliwościach studiowania, ofercie socjalnej i stypendialnej UMK, a także o atutach Uniwersytetu i miasta.
Następne
Kanał RSS dla tej listy

Nauka języka za granicą
ef_220.jpg

Przegląd uczelni w Polsce
przeglad_uczelni_boks_220.gif
Polskie uczelnie w obrazach
miniatura
miniatura
miniatura
 
Polityka Prywatności