NEWSY Bydgoszcz - Toruń

Dwóch naukowców z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu: prof. dr hab. n. med. Sławomir Jeka  z Wydziału Nauk o Zdrowiu Collegium Medicum UMK oraz prof. dr hab. Tomasz Kupś z Wydziału Humanistycznego UMK odebrało z rąk Prezydenta RP nominacje profesorskie.
Blisko 12,5 mln zł otrzyma 20 naukowców z UMK w najnowszych odsłonach flagowych konkursów Narodowego Centrum Nauki – OPUS, PRELUDIUM i SONATA.
Rektor UMK wręczył powołania pierwszym dyrektorom szkół doktorskich, które będą działały na Uniwersytecie.
Dwoje pracowników UMK, dr Natalia Daśko i dr inż. Jakub Rydzewski, znalazło się w gronie laureatów prestiżowego stypendium Fundacji na Rzecz Nauki Polskiej START dla młodych naukowców.
- Marzenia się spełniają, nawet jeśli trzeba na nie czasem poczekać – mówił rektor UMK prof. Andrzej Tretyn podczas uroczystości wmurowania aktu erekcyjnego pod budowę Centrum Badań i Konserwacji Dziedzictwa Kulturowego UMK.
12 kwietnia startują zapisy telefoniczne i elektroniczne na większość imprez 19. edycji Toruńskiego Festiwalu Nauki i Sztuki, który potrwa od 24 do 28 kwietnia.
Dwa wynalazki naukowców z UMK zdobyły nagrody XXII Moskiewskiego Międzynarodowego Salonu Wynalazków i Innowacyjnych Technologii „ARCHIMEDES 2019”.
Uczelnia Lingwistyczno-Techniczna w Świeciu zaprasza na studia podyplomowe w zakresie opieki nad małym dzieckiem do lat trzech z elementami wczesnego wspomagania rozwoju.
Wyższa Szkoła Bankowa w Toruniu zaprasza na studia w roku akademickim 2019/2020. Zapisując się do 29 kwietnia możesz zyskać 600zł.
Dr hab. Mirosław A. Supruniuk, kierownik Archiwum Emigracji Biblioteki Uniwersyteckiej w Toruniu oraz Muzeum Uniwersyteckiego, został laureatem Nagrody KARTY im. Katarzyny Miernickiej za działania na rzecz pamięci historycznej, służące wspólnocie obywatelskiej.
Aktorki Teatru „Baj Pomorski”: Marta Parfieniuk-Białowicz oraz Edyta Soboczyńska zostały tegorocznymi laureatkami Nagrody Teatralnej UMK.
Uczelnia Lingwistyczno-Techniczna organizuje kursy językowe oraz kursy kwalifikacyjne. Zajęcia prowadzone są metodą tradycyjną lub e-learningowo.
Uniwersytet Mikołaja Kopernika podpisał umowę o współpracy z Zespołem Szkół Ogólnokształcących i Technicznych nr 13 w Toruniu – Szkołą Mistrzostwa Sportowego.
12 marca w Auli UMK odbyły się XXVI Ogólnopolskie Targi Ofert Edukacji Akademickiej PROMOCJA EDUKACYJNA 2019. Wystawcy zaprezentowali ofertę dydaktyczną na rok akademicki 2019/2020. Aulę UMK odwiedziło kilka tysięcy osób. Tegoroczne targi były ogromnym sukcesem frekwencyjnym.
Zwycięstwo siatkarek i drugie miejsce siatkarzy – to wynik UMK w 49. Turnieju Kopernikańskiego, który w dniach 8-10 został rozegrany w Uniwersyteckim Centrum Sportowym.
Wydawnictw Naukowe UMK otrzymało Nagrodę JM Rektora Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu w Konkursie na Najlepszą Książkę Akademicką za opracowanie Anny Grześkowiak-Krwawicz "Dyskurs polityczny Rzeczypospolitej Obojga Narodów. Pojęcia i idee".
Studencka Sekcja Obserwacyjna działająca na Wydziale Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej UMK wygrała 5. edycję konkursu „Skołuj Projekt”, organizowanego przez Fundację Amicus Universitatis Nicolai Copernici.
Uczelnia Lingwistyczno-Techniczna w Świeciu prowadzi do 20 marca zapisy na studia podyplomowe Akademia Liderów Przyszłości.
Radioteleskop RT-32 w podtoruńskich Piwnicach znalazł się w globalnej sieci 33 radioteleskopów utworzonej do obserwacji źródła fali grawitacyjnej wykrytej w 2017 r. Zaskakujące wyniki badań zostały opisane na łamach prestiżowego czasopisma „Science”, a jednym z autorów publikacji jest dr Marcin Gawroński z Centrum Astronomii UMK.
Troje naukowców z UMK: prof. dr hab. Dariusz Chruściński i dr Katarzyna Bielska z Wydziału Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej oraz dr Magdalena Sudoł-Procyk z Wydziału Nauk Historycznych zdobyło granty w rozstrzygniętych właśnie konkursach Narodowego Centrum Nauki.
Następne
Kanał RSS dla tej listy

Nauka języka za granicą
JPEdukacja_220_pytania.gif

Przegląd uczelni w Polsce
przeglad_uczelni_boks_220.gif
Polskie uczelnie w obrazach
miniatura
miniatura
miniatura Inauguracja-roku-akademickiego-2016-2017- 07
 
Polityka Prywatności