www organizatora »
www organizatora »
www organizatora »

NEWSY Bydgoszcz - Toruń

Dr Piotr Wcisło z zespołem naukowców z Wydziału Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu znaleźli się w gronie laureatów prestiżowych Nagród Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego za wybitne osiągnięcia naukowe lub naukowo-techniczne.
Dr Sebastian Mikołajczak z Zakładu Rzeźby Wydziału Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika odniósł kolejny sukces. Toruński artysta zaprojektował kolekcjonerską monetę poświęconą twórczości Jonathana Swifta, która została wydana przez Irlandzki Bank Centralny.
Prawie 39 mln złotych otrzyma Uniwersytet Mikołaja Kopernika na rozwój potencjału w zakresie programów kształcenia, podnoszenia kompetencji pracowników i studentów, programów stażowych, studiów doktoranckich oraz zarządzania Uczelnią.
Trzy kujawsko-pomorskie uniwersytety powołały wspólną jednostkę, która kształcić będzie przyszłych lekarzy weterynarii.
Już po raz trzeci Instytut Informacji Naukowej i Bibliologii Uniwersytetu Mikołaja Kopernika organizuje przedświąteczną akcję „Przystanek Książka”. Promująca czytelnictwo inicjatywa odbędzie się w dniach 4-18 grudnia 2017 r.
Na początku grudnia 2017 r. Rektorzy Uniwersytetów: Mikołaja Kopernika w Toruniu, Technologiczno-Przyrodniczego w Bydgoszczy oraz Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy podpiszą w Toruniu umowę o współpracy w zakresie powołania Międzyuczelnianego Centrum Medycyny Weterynaryjnej.
Projekt z udziałem naukowca z Instytutu Fizyki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu dr. hab. Michała Zawady, prof. UMK znalazł się wśród 26 przedsięwzięć naukowych wyłonionych w konkursie QuantERA 2017 na międzynarodowe projekty badawcze z zakresu technologii kwantowych. Łączny budżet konkursu wynosi ponad 1,7 miliona euro.
Wydział Nauk Ekonomicznych i Zarządzania UMK znalazł się w piątce najlepszych polskich szkół biznesu w zestawieniu Eduniversal Business Schools. Wydziałowi zostały przyznane również trzy (w pięciostopniowej skali) Palmy Doskonałości.
Wsparcie w wysokości 5 tys. zł na realizację autorskich projektów i pasji mają szansę zdobyć studenci Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu w ramach drugiej edycji programu grantowego „Pasjopolis Master”. Fundatorem grantów jest firma Apator SA.
Prof. dr hab. Krzysztof Pomian, wieloletni pracownik Katedry Historii Sztuki i Kultury na UMK w Toruniu, znalazł się wśród czterech wybitnych uczonych, którzy otrzymali najważniejsze wyróżnienie naukowe w naszym kraju, Nagrodę Fundacji na rzecz Nauki Polskiej 2017.
Uczelnia Lingwistyczno-Techniczna w Świeciu organizuje kurs pilotów wycieczek metodą blended learning. Po ukończeniu szkolenia kursant powinien mieć podstawową teoretyczną i praktyczną wiedzę z zakresu obsługi ruchu turystycznego.
Wydział Nauk Ekonomicznych i Zarządzania UMK znalazł się na wysokim siódmym miejscu w ogłoszonym właśnie przez „Rzeczpospolitą” rankingu wydziałów i uczelni ekonomicznych.
Wyższa Szkoła Bankowa w Bydgoszczy przygotowała promocję dla kandydatów na studia I i II stopnia. Zapisując się do 30 listopada wpisowe 0zł.
Wyższa Szkoła Bankowa w Toruniu zaprasza na studia I i II stopnia. Zapisując się do 30 listopada wpisowe 0zł.
Zespół Laboratorium Neurokognitywnego Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu otrzymał dwa granty z Akademickiego Inkubatora Przedsiębiorczości UMK. Oba przedsięwzięcia poprowadzi dr hab. Jacek Matulewski z Wydziału Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej UMK. Na każdy z projektów badacze dostaną po 100 tys. zł.
Wydział Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika został uhonorowany dwiema nagrodami. Pierwszą z nich jest Nagroda Inteligentnego Rozwoju 2017, przyznana w kategorii uczelnie wyższe m.in. za koncepcję Centrum Badań i Konserwacji Dziedzictwa Kulturowego. Drugą Polska Nagroda Innowacyjności 2017.
Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego ogłosiło wyniki parametryzacji za lata 2013-2017. Uniwersytet Mikołaja Kopernika jest sumarycznie 6. uczelnią w Polsce i spełnia wymogi uniwersytetu badawczego wg ustawy 2.0. Aż dwa wydziały UMK uznane zostały za jednostki szczególnie wyróżniające się w Polsce pod względem naukowym.
Collegium Medicum UMK stanęło na czele Konsorcjum GRID (Grupa ds. Identyfikacji na podstawie DNA), obejmującego laboratoria genetyczno-sądowe 6 uczelni medycznych, które będzie wykonywać specjalistyczne ekspertyzy identyfikacji genetycznej dla Instytutu Pamięci Narodowej. Koordynatorem przedsięwzięcia jest prof. dr hab. Tomasz Grzybowski z Wydziału Lekarskiego CM UMK.
Uczelnia Lingwistyczno-Techniczna w Świeciu nadal prowadzi zapisy na studia. Rekrutacja trwa do 20 października.
Zintegrowane Laboratorium mikroskopowych i spektroskopowych metod badania powierzchni w skali mikro- i nanometrycznej (LAMISPEC) z Wydziału Chemii UMK zostało docenione przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego i uzyskało finansowanie swojej działalności w ramach środków na utrzymanie specjalnego urządzenia badawczego (SPUB).
Następne
Kanał RSS dla tej listy

Nauka języka za granicą
ef_220.jpg

Przegląd uczelni
w Polsce
UMK_220_1.gif
Polskie uczelnie w obrazach
miniatura
miniatura Studiuje pracuje zyskuje
miniatura