Po sporym sukcesie singla i teledysku „DEFTO” (Grand Prix Yach Festiwalu, ponad 5 milionów odsłon), Jamal rusza w jesienną trasę koncertową. Zespół w pełnym składzie odwiedzi 16 miast w całej Polsce. Największą popularność Jamalowi przyniosły takie utwory, jak „Policeman” czy „Pójdę tylko tam”. Jego dorobek muzyczny to dwie świetnie przyjęte płyty – debiutancka „Rewolucje”, która ukazała się na rynku w 2005 r. i „Urban Discotheque” z 2008 r. pełna rozbujanych, energetycznych kompozycji. Oprócz doskonale znanych kompozycji na koncertach będzie można usłyszeć kawałki zapowiadające nową płytę.
18.10 – Bydgoszcz – Klub Estrada
Początek JAMAL to rok 1999 i spotkanie dwóch radomskich muzyków: Tomka "Mioda Mioduszewskiego oraz Łukasza Borowieckiego. Od tamtego czasu historia zatoczyła ogromne koło, gdzie w międzyczasie powstał, koncertował i rozwiązał sie zespół Le Illjah, doszło do współpracy z brytyjska ekipa Mattafix, skład JAMAL zmienił się kilkakrotnie, powstały płyty, teledyski oraz zostało zagrane mnóstwo koncertów. Aktualnie zespół pracuje nad nowa płyta: muzyka się nagrywa, teksty się piszą. Szczegóły niebawem!!! Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o JAMAL, posłuchaj muzyki, przyjdź na koncert.
HISTORIA:
Historia Jamala rozpoczęła się w 1999 roku, kiedy dwóch muzyków pochodzących z Radomia: Tomasz „Miód” Mioduszewski i Łukasz Borowiecki rozpoczęli współprace, tworząc głównie kawałki rapowe. W międzyczasie Miód założył specyficzna, kilkunastoosobowa ekipę Le Illjah, grająca muzykę z pogranicza reggae, ska, ragga, punk, a nawet hard core. Po wielu zagranych koncertach, ekipa wróciła do intensywnej pracy przy projekcie Jamal. Przez jakiś czas kapele funkcjonowały równolegle, jednak w wyniku nieporozumień Miód odszedł z Le Illjah.
Demo składu Jamal spotkało się natomiast z dużym zainteresowaniem wytworni Pomaton EMI, która zaproponowała zespołowi kontrakt płytowy. 18 czerwca 2005 nakładem tejże wytwórni ukazał się debiutancki krążek Jamala „Rewolucje”, który spowodował ogromny wzrost popularności, głównie za sprawa singli „Policeman”, „Tubaka”, czy „Kiedyś będzie nas więcej”. Na płycie znalazły się utwory reggae, raggamuffin, hip-hop, a nawet numery inspirowane jazzem. Utwór „Warto to przetrwać” znajdujący się na płycie Jamala tak bardzo spodobał sie brytyjskiej kapeli Mattafix, ze umieścili go na własnej płycie „Rythm & Hymns”, pisząc do utworu własny tekst („Freeman”). Jamal zagrał mnóstwo koncertów zarówno z żywym składem, złożonym głównie z jazzowych muzyków (bas, gitara, klawisze, perkusja, saksofon, puzon, trąbka), jak również z Djem jako Jamal Sound System. Od niedawna zespół zrezygnował z sound systemow na rzecz grania tylko z żywym składem. 3 października 2008 Jamal powrócił z nowa płyta „Urban Discotheque”, na której gościnnie pojawili się m.in. Grubson, Cheeba, czy beatboxer Zgas. Na płycie znajduje się 16 kompozycji, których twórcami są Miód wraz z Kuba Galińskim i Andrzejem „Gienia” Markowskim oraz Frenchmanem. Płytę promowały teledyski do połączonych utworów „Pójdę tylko tam” i „Pull up”.
Po wydaniu drugiej płyty zespół zagrał serię koncertów promocyjnych oraz dużą trasę odwiedzając większość miejsc na koncertowej mapie Polski. Do tego doszły dwa wyjazdy do USA, trasa w Niemczech oraz kilka koncertów na wyspach Brytyjskich.. Utwór „Pull Up” znalazł się na ścieżce muzycznej dołączonej do gry Need for Speed: Shift. Całe wydarzenia było podparte ogólnoświatową premierą.
W marcu 2012 ukazał się nowy singiel zespołu „Defto” który nie tylko zadowolił dawnych fanów Jamala ,ale także przyczynił się do zwiększenia ich grona. Zrealizowany w Bangkoku przez GłębokiOFF (Krzysztof Skonieczny) Klip zebrał bardzo pochlebne opinie zarówno wśród słuchaczy jak również na portalach internetowych co przełożyło się na ponad 5 milionów odsłon oraz Grand Prix w kategorii najlepszy teledysk na tegorocznym Yach Festiwalu. Zespół jest w trakcie nagrywania utworów które znajdą się na nowym albumie zespołu który ukaże się po nowym roku.