Pierwszy laureat nagrody „Ratio et Spes”

UMK_140
Tag: UMK
Dział: Bydgoszcz - Toruń

Profesor Tomaso Poggio z Center for Brains, Minds and Machines Massachusetts Institute of Technology został laureatem pierwszej edycji międzynarodowej Nagrody Naukowej "Ratio et Spes", ustanowionej wspólnie przez Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu oraz Fundację Watykańską Joseph Ratzinger-Benedykt XVI.

Nagroda zostanie wręczona w Toruniu 19 lutego, w dniu Święta Uniwersytetu, podczas Gali z okazji Dnia Nauki Polskiej. Jej laureat - prof. Tomaso Poggio został wyróżniony za publikację Theoretical Issues in Deep Networks: Approximation, Optimization and Generalization, która jest efektem współpracy profesora z dr. Andrzejem Banburskim i mgr. Qianli Liao (także z MIT).

Obszarem wiedzy, w którym została przyznana nagroda w pierwszej edycji konkursu, jest sztuczna inteligencja. Rada Naukowa Nagrody doceniła interdyscyplinarny charakter publikacji oraz jej odniesienie do współczesnych problemów, co może mieć istotny wpływ na życie jednostek i społeczeństw.        

Do konkursu zgłoszono dziesięć publikacji (książki, artykuły i cykle artykułów), które zostały ocenione przez siedmiu ekspertów.

Profesor Tomaso Poggio wygłosi krótki wykład podczas Święta Uniwersytetu.

Więcej na temat Nagrody i współpracy z Fundacją Watykańską:

Współpraca z Fundacją Watykańską

Nominacje do rady „Ratio et Spes”

Sala Stampa o Nagrodzie „Ratio et Spes”


data ostatniej modyfikacji: 2020-02-18 09:59:07
Komentarze
 
Polityka Prywatności