XII Uniwersytecki Koncert Charytatywny, który odbędzie się w Toruniu 8 grudnia pod hasłem „Lepsze jutro”, zainauguruje nowe przedsięwzięcie dobroczynne UMK. Dochód z imprezy zostanie po raz pierwszy przeznaczony na stypendia dla wychowanków domów dziecka, którzy podejmą studia na UMK oraz uczniów Zespołu Szkół UMK Gimnazjum i Liceum Akademickiego znajdujących się w najtrudniejszej sytuacji materialnej.
Podczas tegorocznej odsłony wydarzenia wystąpią:Hanna Banaszak i Jan Ptaszyn Wróblewski. W programie koncertu znalazła się również wiązanka bożonarodzeniowa "Kolędy ulicy" w wykonaniu aktorów toruńskiego Teatru "Baj Pomorski" pod kierownictwem muzycznym Krzysztofa Zaremby. Imprezę tradycyjnie poprowadzi prezenterka TVP - Marzena Słupkowska. Początek o godz. 18:00. Koncert będzie miał miejsce w siedzibie Akademickiego Centrum Kultury i Sztuki "Od Nowa" przy ul. Gagarina 37a (w związku z remontem Auli UMK). Bilety w cenie 60 zł można nabyć w siedzibie "Od Nowy" (w godz. 9:00-16:00).
Do tej pory koncerty charytatywne, których inicjatorem jest prof. Włodzimierz Karaszewski z Wydziału Nauk Ekonomicznych i Zarządzania UMK, były organizowane na rzecz Domu Pomocy Społecznej dla Dzieci i Młodzieży w Grabiu. Dla podopiecznych Sióstr Elżbietanek zaśpiewali w poprzednich latach m.in. Halina Frąckowiak, "Nocna Zmiana Bluesa", "Raz, Dwa, Trzy", "Pod Budą", Edyta Geppert, Ania Rusowicz i inni. Dzięki zebranym funduszom i działalności Fundacji "Serce Dla Dziecka" udało się m.in. przeprowadzić remont, zbudować place zabaw, zakupić sprzęt rehabilitacyjny, leki i przede wszystkim zapewnić pomoc rzeczową instytucji przedsiębiorstw zajmujących się produkcją i dystrybucją żywności. W ten sposób cel, który postawiono sobie przed kilkunastu laty został zrealizowany. XII Koncert będzie także formą podziękowania osobom i instytucjom, którzy pomagali temu szczególnemu Domowi.
Dorocznymi koncertami charytatywnymi UMK pragnie zademonstrować swoje przywiązanie do szczególnych wartości, którymi są wrażliwość społeczna i solidarność. Ich upowszechnianie, zwłaszcza wśród młodzieży, zostało zapisane w misji Uniwersytetu.