Projekt Wonder Years powstał w latach 2011 - 2012. Został nagrodzony i wyróżniony przez Tomasza Gudzowatego w pierwszej edycji Projektu Przetwórnia (2013). Jest to cykl zdjęć, w których rzeczywistość zapisana przez autorkę w sposób subiektywny i wyjątkowy, prowadzi ją w świat własnego dzieciństwa (sama określa projekt „subiektywnym reportażem, opowieścią, retrospektywą”). Wernisaż 20.02.2015 (piątek), godz. 18, wystawa czynna do 08.03.2015 (niedziela).
Wszystko zaczyna się od wędrówki. Zaglądam do swoich wspomnień, obrazów z dzieciństwa. Odtwarzam je i przeżywam na nowo. Poszukuję tego, co jest już tylko niewyraźnym wyobrażeniem. Bezpowrotne przeżycia, miejsca, ludzie, emocje. (…)
(…) wędruję powoli, gdyż plecak z chemią, kuwetami, przenośna ciemnia, aparat i statyw ważą tyle, co ja. Fotografie wykonane są za pomocą XIX-wiecznej srebrowej techniki mokrego kolodionu. Czas naświetlania wynosi od sekundy do kilku minut. Wszystko wymaga skupienia, cierpliwości - "zatrzymania się". Pociąg, autobus, samochód, północ, południe, wschód i zachód, Polska. Tak naprawdę to przecież mogło wydarzyć się na jednym podwórku… Tak samo jest ze wspomnieniami: tak odległe w czasie, sercu tak bliskie…". (D. Dawidowicz)
Dorota Dawidowicz, absolwentka Akademii Pedagogiki Specjalnej (2007) oraz Warszawskiej Szkoły Fotografii (2010); dyplom u dr hab. Mariana Schmidta. Mieszka i pracuje w Warszawie. Przedmiotem jej fotografii są ludzie - ich piękno, emocje, otoczenie. W swoich podróżach fotograficznych łączy kreację z dokumentem, wykorzystując tradycyjne techniki fotograficzne. Najczęściej pracuje przy użyciu aparatów wielkoformatowych. Fotografie Doroty Dawidowicz prezentowane były w wielu galeriach w całej Polsce oraz publikowane w Digital Camera, Polityce czy Szerokim Kadrze.