2016-11-14 20:00

Katie Melua with Gori Women’s Choir

Gwiazdy takiego formatu w grodzie Kopernika dawno już nie było! Dwór Artusa w Toruniu ma zaszczyt zaprosić na niepowtarzalny koncert światowej sławy brytyjskiej wokalistki urodzonej w Gruzji – Katie Melua, której towarzyszyć będzie niezwykły Gruziński Chór Kobiecy.

Katie Melua nie trzeba przedstawiać nikomu. Jej charakterystyczny niski, melancholijny głos jest nie do podrobienia, a jej piosenki oczarowały miliony ludzi na świecie. Albumy artystki należą do najczęściej kup

Do współpracy w trakcie europejskiej trasy koncertowej zaprosiła Gruziński Chór Kobiecy, który Melua określiła jako „całkowicie unikalną orkiestrę wokalną”. Wspólnie wykonają w Toruniu materiał z nowej płyty artystki, która ma się ukazać wkrótce. Oczywiście nie zabraknie piosenek znanych nam z jej poprzednich albumów, w tym zwłaszcza z ostatniej płyty „Ketevan”.

Gruziński Chór Kobiecy pod kierownictwem Teona Tsiramua, został założony w 1970 r. Warto wiedzieć, że gruziński śpiew polifoniczny osiem lat temu został wpisany na Listę Reprezentatywną Niematerialnego Dziedzictwa Kulturowego. Pieśni polifoniczne śpiewane w tym języku należą do tradycji świeckiej kraju, którego język i kultura były przez długi czas represjonowane przez kolejnych najeźdźców.

Organizatorem wydarzenia jest Centrum Kultury Dwór Artusa w Toruniu (www.artus.torun.pl, www.facebook.com/CentrumKulturyDworArtusa).
 


 

Ceny biletów:

  • Sektor I – 260 zł
  • Sektor II – 210 zł
  • Sektor III – 150 zł
  • Sektor IV – 95 zł
  • Sektor V – 70 zł

dodane przez Artus


data ostatniej modyfikacji: 2016-06-16 14:47:14
Komentarze

INFORMACJE, OGŁOSZENIA

Nauka języka za granicą
ATAS_220.gif

Przegląd uczelni
przeglad_uczelni_boks_220.gif
Polskie uczelnie w obrazach
miniatura
miniatura
miniatura
 
Polityka Prywatności