Bydgoszcz, Toruń - imprezy, koncerty, informacje

kategoria
2016-07-30 13:00

Muzyka filmowa – Kwartet Infinito

Czy chcielibyście zobaczyć piękne wnętrza Dworu Artusa przy akompaniamencie najpopularniejszych ścieżek dźwiękowych ostatnich lat? Czy chcielibyście usłyszeć największe przeboje muzyki filmowej w kameralnych aranżacjach? Jeśli tak to ten koncert jest dla Was.

Specjalnie z okazji lata wybraliśmy niezwykły repertuar poruszających utworów filmowych, które nikogo nie pozostawią obojętnym. Gra o Tron, Anioły i Demony, Dobry Zły i Brzydki, Władca Pierścieni, Osada, Harry Potter, Różyczka i wiele innych tematów skomponowanych przez największych kompozytorów muzyki filmowej, zabrzmią podczas naszych . To jedyna i niepowtarzalna okazja, aby na żywo, w kameralnych aranżacjach posłuchać dokonań Johna Williamsa, Hansa Zimmera, Ennio Morricone, Trevora Jonesa, Michała Lorenca, czy Howarda Shore’a.

Wykonania wielkich filmowych tematów podjął się Kwartet Infinito, tworzony przez absolwentki Zespołu Szkół Muzycznych im. Karola Szymanowskiego w Toruniu oraz Państwowego Zespołu Szkół Muzycznych w Bydgoszczy. Artyści z powodzeniem występują w salach koncertowych, w budynkach sakralnych, jak i na świeżym powietrzu. W roku 2014, kwartet rozpoczął współpracę z Toruńskim Chórem Męskim Copernicus oraz Toruńską Orkiestrą Wojskową, którą kontynuuje do dziś.

Aranżacjami zajął się toruński kompozytor Tomasz Cywiński, stały współpracownik Toruńskiej Orkiestry Symfonicznej, znany m.in. z tego że opracowuje utwory muzyki klasycznej dla festiwalu Tour de Carillon.

Program każdego z czterech koncertów będzie się od siebie różnił, tak aby zaprezentować jak największą liczbę ciekawych kompozycji.
 
Bilet normalny: 15 zł
Bilet ulgowy: 10 zł
Dwór Artusa w Toruniu

ul. Rynek Staromiejski 6
87-100 Toruń
Tel. 56 655 49 39
Kasa biletowa: tel. 56 655 49 29
bilety@artus.torun.pl
 

Terminy kameralnych koncertów muzyki filmowej:

  • 29 lipca (piątek) godz. 20:00
  • 30 lipca (sobota) godz. 13:00
  • 1 sierpnia (poniedziałek) godz. 19:00
  • 3 sierpnia (środa) godz. 19:00

 

dodane przez Artus


data ostatniej modyfikacji: 2016-06-17 14:01:09
Komentarze

INFORMACJE, OGŁOSZENIA

Nauka języka za granicą
JPEdukacja_220_pytania.gif

Przegląd uczelni w Polsce
przeglad_uczelni_boks_220.gif
WSSIP_220.jpg
Polskie uczelnie w obrazach
miniatura
miniatura
miniatura
 
Polityka Prywatności