Bydgoszcz, Toruń - imprezy, koncerty, informacje

kategoria
2016-07-31 21:00

Dariusz Makaruk ft. Czesław Mozil – Kino Mocne

Projekt Kino Mocne to nowoczesna interpretacja największych przedwojennych szlagierów muzycznych polskiego kina, którą zainicjował producent i wykonawca Dariusz Makaruk. Do tego niezwykłego przedsięwzięcia zaprosił on czołowych polskich instrumentalistów jazzowych oraz gościa specjalnego: Czesława Mozila.

Kino Mocne jest twórczością Henryka Warsa, Władysława Szpilmana, Alfreda Metodysty czy Zygmunta Wiehlera. Utworom towarzyszą teksty Emanuela Szlechtera, Ludwika Starskiego, Jerzego Jurandota, Hanki Ordonówny czy Henryka Herolda Szpilmana, które znamy z wykonań wybitnych aktorów i piosenkarzy pierwszej połowy XX wieku takich jak Eugeniusz Bodo, Aleksander Żabczyński, Hanka Ordonówna, Tola Mankiewiczówna czy Hanna Brzezińska.

Makaruk zachowując motywy źródłowe kompozycji, improwizuje jednak z dźwiękami w sposób absolutnie abstrakcyjny. Dzięki czemu współczesność, brzmienie elektroniczne i improwizacja przeplata się z tradycyjnym brzemieniem przedwojennych kompozytorów.

Oryginalne utwory rozbrzmiewały w największych przebojach filmowych międzywojennej Polski – Piętro Wyżej 1937 r., Paweł i Gaweł 1938 r., Ada! To Nie Wypada 1938 r., Pani Minister Tańczy 1937 r. i Wrzos z 1938 r.

W toruńskim Muzeum Etnograficznym usłyszymy zjawiskową fuzję elektronicznego jazzu, dynamicznej improwizacji z kontemplacyjnymi pejzażami muzycznymi opartymi na motywach takich przebojów jak Umówiłem się z Nią na Dziewiątą, Dzisiaj Ta Jutro Tamta, W Małym Kinie, Nie Kochać w Taką Noc to Grzech czy Reformy Pani Minister. Całość występu wzbogacona zostanie o multimedia i interaktywne techniki wizualizacji, które sprawią że postaci znane z przedwojennych ekranów kin ożyją.
 Bilet normalny: 45 zł
Bilet ulgowy: 35 zł
 Dwór Artusa w Toruniu

ul. Rynek Staromiejski 6
87-100 Toruń
Tel. 56 655 49 39
Kasa biletowa: tel. 56 655 49 29
bilety@artus.torun.pl
 Wydarzenie 'Dariusz Makaruk ft. Czesław Mozil – Kino Mocne' odbędzie się w ramach cyklu: Koncerty pod Gwiazdami w Amfiteatrze Muzeum Etnograficznym

dodane przez Artus


data ostatniej modyfikacji: 2016-06-17 14:07:03
Komentarze

INFORMACJE, OGŁOSZENIA

Nauka języka za granicą
przeglad_nauka_jezyka_zagranica.gif

Przegląd uczelni w Polsce
przeglad_uczelni_boks_220.gif
WSSIP_220.jpg
Polskie uczelnie w obrazach
miniatura
miniatura
miniatura WSIiZ - zajęcia
 
Polityka Prywatności