Bydgoszcz, Toruń - imprezy, koncerty, informacje

kategoria
2016-09-23 19:00

Muzyka filmowa

Strona www: www.tos.art.pl
kategoria: koncerty

Patrycja Gola /wokal/
Janusz  Szrom /wokal/
Maciej Sztor /dyrygent/
Toruńska Orkiestra Symfoniczna
Prowadzenie: Hirek Wrona
Spotkanie z muzyką tworzoną na potrzeby kina to zawsze niezwykłe wydarzenie. Dzieła nawiązujące stylistyką do wielkich mistrzów klasyki zawsze są gorąco przyjmowane przez publiczność. Tym razem zachwycą nas motywy z m.in. filmów Gwiezdne Wojny, Gladiator, James Bond. Na scenie poza niezrównanym interpretatorem amerykańskiej muzyki filmowej dyrygentem Maciejem Sztorem, pojawią się także wokaliści – Patrycja Gola oraz Janusz Szrom.
Zaproszony do Torunia dyrygent Maciej Sztor kolekcjonuje oryginalne partytury amerykańskich kompozytorów, tworzy i realizuje własne projekty w całej Polsce, może się również poszczycić specjalnym listem z gratulacjami od samego Johna Williamsa za propagowanie jego muzyki filmowej w Polsce.
Wokaliści, którzy pojawią się na scenie to wybitni artyści występujący na scenach całej Polski. Patrycja Gola współpracowała m.in. z Budka Suflera, Varius Manx, Perfect, Edytą Górniak, Ewą Bem, Adamem Sztabą. Znana jest z występów  jako muzyk sesyjny w „Idolu” czy „Tańcu z Gwiazdami”. Jest laureatką wielu prestiżowych konkursów wokalnych. Janusz Szrom poza śpiewaniem zajmuje się także kompozycją, aranżacją oraz nauczaniem. W 2014 roku uzyskał stopień doktora habilitowanego sztuki muzycznej. Nagrał wiele płyt z czego dwa spośród jego albumów otrzymały status złotej płyty: 'Straszni Panowie Trzej' oraz 'Pogadaj ze mną'.  
 
W programie: 
Hity dużego ekranu - muzyka z filmów m.in. - Gwiezdne Wojny, Gladiator, James Bond

dodane przez TOS


data ostatniej modyfikacji: 2016-09-09 15:37:15
Komentarze

INFORMACJE, OGŁOSZENIA

Nauka języka za granicą
ATAS_220.gif

Przegląd uczelni w Polsce
przeglad_uczelni_boks_220.gif
WSSIP_220.jpg
Polskie uczelnie w obrazach
miniatura wydział Wzornictwa, autor: Edyta Kaczyńska
miniatura
miniatura Uniwersytet Jagielloński
 
Polityka Prywatności