www organizatora »
www organizatora »
www organizatora »

Bydgoszcz, Toruń - imprezy, koncerty, informacje

kategoria
5-11.06.2017

Daj dobrym rzeczom drugie życie w ramach akcji „Szafa Otwarta”

„Szafa Otwarta” odwiedza ostatnie miasto – w ogólnopolskim projekcie wezmą udział mieszkańcy Bydgoszczy i okolic. Celem akcji jest edukacja na temat świadomych zakupów, optymalnego zarządzania garderobą, a jednocześnie – lokalne wsparcie osób potrzebujących. W dniach 5-11 czerwca w Focus Bydgoszcz będzie można oddać wybrane części garderoby, odebrać torbę-niespodziankę, a przy okazji sprawić radość tym, których nie stać na nowe rzeczy. Już teraz można wziąć również udział w konkursie na profilu centrum na Facebooku i wygrać wiosenną garderobę. Ambasadorką akcji jest Małgorzata Rozenek-Majdan.

O PROJEKCIE

"Szafa Otwarta" to projekt społeczny zachęcający do dokonywania świadomych zakupów modowych oraz zaplanowanego zarządzania swoją garderobą. Wyłącznym patronem i współorganizatorem akcji jest Atrium Poland, które swoją aktywność społeczną koncentruje na obszarach związanych z budowaniem świadomości klientów w ważnych dla nich dziedzinach życia oraz angażowaniem ich aktywnie w życie społeczności lokalnych. Hasło akcji "DRUGIE ŻYCIE DOBRYCH RZECZY" wskazuje, jak w prosty sposób, odwiedzając w wyznaczonych datach centra handlowe biorące udział w akcji, można realnie wesprzeć osoby potrzebujące.

Organizatorzy akcji, którzy do projektu zaprosili znaną prezenterkę telewizyjną, Małgorzatę Rozenek-Majdan, chcą zachęcić kobiety i mężczyzn do przejrzenia, uporządkowania swoich szaf i wybrania ubrań, które z różnych powodów nie są już używane, jednak - najczęściej z przyczyn sentymentalnych - nadal pozostają w naszych domach. Dzięki akcji można znaleźć nowy dom dla ubrań, z którymi jesteśmy związani lub łączą nas pozytywne wspomnienia.

- Każdy z nas ma w swojej szafie rzeczy, z którymi wiążą się sentymentalne wspomnienia. Te rzeczy leżą często na dnie szafy i po prostu się marnują, ale pozbyć się ich to tak, jakby pozbyć się wspomnień czy fotografii. Teraz jest na to sposób - można im dać drugie życie. To naprawdę świetna akcja! - zaprasza do przyłączenia się ambasadorka "Szafy Otwartej", Małgorzata Rozenek-Majdan.

AKCJA W FOCUS BYDGOSZCZ

Mieszkańcy Bydgoszczy i okolic mogą przekazać wybrane elementy garderoby od 5 do 11 czerwca, do punktu obsługi akcji zlokalizowanego na parterze galerii w pobliżu sklepów Vistula i Etam w Focus Bydgoszcz, odbierając jednocześnie torbę-niespodziankę. Przekazane dobre ubrania i dodatki zebrane podczas akcji zostaną posegregowane według typów i rozmiarów, a następnie przekazane na specjalnie zorganizowanych warsztatach dla podopiecznych lokalnych ośrodków i fundacji, z którymi została nawiązana współpraca w ramach "Szafy Otwartej".

Akcję można wesprzeć na Facebooku, publikując zdjęcia ubrań przeznaczonych do oddania i zapraszając do akcji przyjaciół. Na profilu Facebook Focus Bydgoszcz trwa KONKURS z atrakcyjnymi nagrodami. Najciekawsze historie dotyczące drugiego życia przekazywanych ubrań wygrywają udział w finale. Nagrodą główną jest 3 000 zł na odświeżenie wiosennej garderoby oraz 4 nagrody dodatkowe - w wysokości 500 zł każda.

- Szafa pękająca w szwach to problem znany z pewnością większości osób. Czasami zdarza nam się dokonać zakupu spontanicznie, zaopatrując się w rzecz, która ostatecznie okazała się nie pasować do nas czy reszty garderoby. Poprzez akcję "Szafa Otwarta" zachęcamy naszych klientów do oddania takich ubrań potrzebującym - wyjaśnia genezę akcji Gregory Pertus, dyrektor Focus Bydgoszcz. - Nawiązaliśmy również współpracę z lokalnymi organizacjami pomocy społecznej. Wspierając wybrane placówki jesteśmy gwarantem, że trafią one we właściwe ręce i ucieszą wiele osób.

Po uporządkowaniu szafy i przekazaniu ubrań potrzebującym będzie można dodatkowo skorzystać z fachowego doradztwa przed uzupełnieniem garderoby o rzeczy z aktualnych kolekcji. W niedzielę, 11 czerwca, w godzinach od 13.00 do 18.00, podczas Wielkiego Finału akcji w Focus Bydgoszcz, będzie sposobność do zapoznania się z podstawowymi zasadami zarządzania garderobą, które wyjawi prowadząca Małgorzata Rozenek-Majdan. Eksperci przekażą uczestnikom wiedzę o tym, jak świadomie dokonywać zakupów i jak wykorzystywać posiadane już ubrania na różne okazje, prosto uzupełniać stylizacje wplatając elementy z nowych sezonowych kolekcji oraz w jaki sposób segregować odzież i zoptymalizować zawartość szafy.

- Zakupy modowe to jeden z głównych celów zakupowych naszych klientów, a także jeden z najbardziej angażujących emocjonalnie. Uznaliśmy, że dobrym pomysłem jest edukowanie klientów w zakresie świadomego zarządzania swoją szafą i doborem garderoby. Jednocześnie zachęcamy do oddania dobrych, ale niepotrzebnych rzeczy osobom, które nie mogą pozwolić sobie na nową odzież. Łączymy zatem przyjemne z pożytecznym, a przy okazji możemy spędzić czas w towarzystwie ambasadorki "Szafy Otwartej" oraz lubianych blogerów i stylistki - mówi Olga Jezierska, Senior PR and Marketing Manager, odpowiedzialna za marketing centrów Atrium Poland.

We wsparcie akcji zaangażowali się również: znany bloger Konrad Fado, popularna blogerka Joanna Biawo, a także stylistka Iwona Skrzypczak.

"SZAFA OTWARTA" W POLSCE

Na projekt "Szafa Otwarta" składa się cykl tygodniowych wydarzeń, które przeprowadzane są w ośmiu wybranych centrach handlowych Atrium w całej Polsce w okresie od 17 marca do
11 czerwca 2017 roku
. Drugie życie dobrym rzeczom dali klienci Atrium Plejada, Atrium Koszalin, Atrium Felicity, Atrium Biała, Atrium Promenada i Atrium Copernicus. Obecnie zbiórka ubrań i akcesoriów trwa w Atrium Kasztanowa. Focus Bydgoszcz będzie ostatnim centrum, w którym odbędzie się akcja.


data ostatniej modyfikacji: 2017-06-01 10:51:10
Komentarze

Nauka języka za granicą
ef_220.jpg

Przegląd uczelni
w Polsce
UMK_220_1.gif
Polskie uczelnie w obrazach
miniatura
miniatura Studiuje pracuje zyskuje
miniatura