www organizatora »
www organizatora »
www organizatora »

Bydgoszcz, Toruń - imprezy, koncerty, informacje

kategoria
2017-06-11 12:00

Oprowadzanie po aktualnych wystawach w Wozowni

Oprowadzanie po aktualnych wystawach 11.06.2017 (niedziela), godz. 12.00 wstęp wolny, prowadzenie: Natalia Cieślak, Galeria Sztuki Wozownia, ul. Ducha Św. 6

Raz w miesiącu Galeria Sztuki Wozownia zaprasza do zwiedzania aktualnych wystaw z przewodnikiem. W czerwcu w ramach oprowadzania obejrzeć będzie można dwie ekspozycje. Pierwsza z nich to "Wyspy i atole: mapowanie wyobraźni". Mapy (nie)istniejących w rzeczywistości terenów, wysp, atoli czy rozlewisk stały się dla artystów punktem wyjścia do kreowania indywidualnych światów. Obrazy, obiekty i instalacje prezentowane w ramach tej grupowej międzynarodowej wystawy zabierają nas w wirtualną podróż w nieznane. Odnoszą się zarówno do pamięci kulturowej, jak i indywidualnej, dotykając osobistych, subiektywnych wspomnień każdego z nas.
Z przewodnikiem będzie można zobaczyć także wystawę Justyny Olszewskiej pt. "Części pierwsze". Dotyczy ona przede wszystkim skóry, a w ramach projektu pokazywanego w Wozowni jej ekwiwalentem stają się powierzchnie z… rzepowej taśmy. Dla Olszewskiej rzep staje się metaforą skóry jako granicy między ja a światem, na której codziennie dochodzi do skomplikowanych procesów.

data ostatniej modyfikacji: 2017-06-01 11:59:38
Komentarze

Nauka języka za granicą
ef_220.jpg

Przegląd uczelni
w Polsce
UMK_220_1.gif
Polskie uczelnie w obrazach
miniatura
miniatura Studiuje pracuje zyskuje
miniatura