www organizatora »
www organizatora »
www organizatora »

Bydgoszcz, Toruń - imprezy, koncerty, informacje

kategoria
2017-07-02 12:00

Oprowadzanie po aktualnych wystawach w Galerii Wozownia

Oprowadzanie po aktualnych wystawach 02.07.2017 (niedziela), godz. 12.00 wstęp wolny Galeria Sztuki Wozownia, ul. Ducha Św. 6

Raz w miesiącu Galeria Sztuki Wozownia zaprasza do zwiedzania aktualnych wystaw z przewodnikiem. W lipcu w ramach oprowadzania obejrzeć będzie można dwie ekspozycje. Pierwsza z nich to "Wyspy i atole: mapowanie wyobraźni". Mapy (nie)istniejących w rzeczywistości terenów, wysp, atoli czy rozlewisk stały się dla artystów punktem wyjścia do kreowania indywidualnych światów. Obrazy, obiekty i instalacje prezentowane w ramach tej grupowej międzynarodowej wystawy zabierają nas w wirtualną podróż w nieznane. Odnoszą się zarówno do pamięci kulturowej, jak i indywidualnej, dotykając osobistych, subiektywnych wspomnień każdego z nas.

Druga z wystaw to "Elogio della pittura - Pochwała malarstwa". Ma ona na celu zaprezentowanie twórczości trójki włoskich artystów związanych z parmeńskim środowiskiem artystycznym. Bardzo istotną rolę ogrywa w nim szacunek do malarstwa opartego na tradycyjnym, piktorialnym warsztacie. Zaproszeni do udziału w wystawie artyści zafascynowani są możliwościami malarstwa, a jednocześnie dotykają ważnych dla siebie problemów, które rozwijają w swojej sztuce.

data ostatniej modyfikacji: 2017-06-19 10:56:52
Komentarze

Nauka języka za granicą
ef_220.jpg

Przegląd uczelni
w Polsce
UMK_220_1.gif
Polskie uczelnie w obrazach
miniatura
miniatura Studiuje pracuje zyskuje
miniatura