Bydgoszcz, Toruń - imprezy, koncerty, informacje

kategoria
2019-05-18

Noc Muzeów w Wozowni pełna atrakcji

Wielkimi krokami zbliża się Noc Muzeów, która w tym roku przypada na sobotę 18 maja.

Choć wydarzenia w ramach tego wydarzenia koncentrują się zwykle w godzinach późnowieczornych, Wozownia zaczyna już popołudniu od atrakcji skierowanych do rodzin z dziećmi. Najmłodsi oraz ich opiekunowie będą mogli wziąć udział w działaniach warsztatowych, związanych zarówno z prezentowanymi wystawami, jak i architekturą zabytkowego budynku, w którym mieści się siedziba galerii.
 
W ramach zajęć "Co to foto?!" (15.30–17.00) będzie można poznać bardzo proste, tradycyjne techniki fotograficzne, a także dowiedzieć się, na czym polega proces rejestracji obrazu. Uczestnicy poznają przepis na magiczną kąpiel, która pozwala wywołać zaklęty na powierzchni papieru utajony obraz oraz przekonają się, że do stworzenia aparatu fotograficznego wystarczy kilka drobiazgów i… puszka po kawie! Przy użyciu papieru pokrytego światłoczułą emulsją oraz banalnych przedmiotów codziennego użytku stworzą również kompozycje inspirowane pracami georgii Krawiec i Marka Noniewicza, pokazywanymi na wystawie „Anomalia Naturalia”.

Z kolei „Soczewkowo-obrazowo” (15.30–16.30) to warsztaty optyczne, wykorzystujące różnego rodzaju soczewki do obserwowania świata. Uczestnicy dowiedzą się, jak biegnie światło, jak można sterować jego biegiem oraz jak tworzą się obrazy. Prowadzący wyjaśnią, w jaki sposób działa nasz narząd wzroku i jak można go oszukać.
 
Na oba warsztaty obowiązują zapisy: info@wozownia.pl lub tel. 56 622 63 39 (Natalia Cieślak).
Ilość miejsc jest ograniczona. Zajęcia są bezpłatne.
 
Rodzice i ich pociechy, którzy dotrą do Wozowni nieco później, również nie będą narzekać na brak zajęcia. W godzinach 18.00–19.30 dostępne będzie stanowisko warsztatowe "Zrób sobie Wozownię", gdzie wraz z Aleksandrą Sojak-Borodo z Zakładu Rysunku Wydziału Sztuk Pięknych UMK będzie można oddać się twórczym działaniom z wykorzystaniem makiet budynku galerii (zajęcia bezpłatnie, bez zapisów, można dołączyć w dowolnym momencie).
 
W ramach Nocy Muzeów w Wozowni w godzinach 17.30–22.30 będzie można także bezpłatnie zwiedzać aktualne wystawy: "Anomalia Naturalia" georgii Krawiec i Marka Noniewicza, "Miraż Travel" Emilii Kiny i Filipa Rybkowskiego oraz zbiorową wystawę wideoartu "Próbuję poruszyć wolną ręką". O 19.00 rozpocznie się oprowadzanie z przewodnikiem, na które wstęp jest wolny.
 
 
Szczegółowy plan Nocy Muzeów w Wozowni dostępny na stronie: http://wozownia.pl/noc-muzeow-w-wozowni/

data ostatniej modyfikacji: 2019-05-13 14:27:26
Komentarze

INFORMACJE, OGŁOSZENIA

Nauka języka za granicą
JPEdukacja_220_pytania.gif

Przegląd uczelni w Polsce
WSSIP_220.jpg
przeglad_uczelni_boks_220.gif
Polskie uczelnie w obrazach
miniatura Uniwersytet Gdański - 7
miniatura Wyższa Szkoła Bankowa w Gdańsku - 9
miniatura WSPiA
 
Polityka Prywatności