2019-10-08 18:00

"Rośliny, sztuka i queerowy feminizm" – spotkanie z Lilianą Piskorską

Już 8 października (wtorek) o godz. 18.00 w Galerii Sztuki Wozownia odbędzie się spotkanie "Rośliny, sztuka i queerowy feminizm", na które zaprasza artystka Liliana Piskorską.

Spotkanie dotyczyć będzie „strategii roślinnych” w twórczości Liliany Piskorskiej. Artystka opowie o swoich projektach, analizując je z perspektywy przyrodniczej, zastanawiając się równocześnie nad tym, jakie jest miejsce flory w queerowo-feministycznej praktyce artystycznej. Pokaz i dyskusję nad pytaniem, czy skupiając się na tym, co roślinne, można dekonstruować dominujące wizje świata, poprowadzi kulturoznawczyni, Karolina Sikorska.
 
Spotkanie zrealizowane w ramach Stypendium Miasta Torunia w dziedzinie kultury 2019.
 

Liliana Piskorska (1988) – absolwentka Wydziału Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu (2013), doktora sztuk pięknych (2017). W jej działaniach widoczna jest perspektywa feministyczno-queerowa, feministyczno-anarchistyczna i posthumanistyczna. Działa analitycznie, odnosząc się do kontekstu oraz specyfiki społeczno-kulturowego krajobrazu Polski. Jej prace pokazywane były na ponad 85 wystawach grupowych i indywidualnych w Polsce i za granicą oraz w mediach (m.in. w TVP Kultura, Arte TV, CBS Canada). Finalistka Forecast Forum w Haus der Kulturen der Welt/Berlin (2017), nominowana do Spojrzeń 2019: Nagroda Deutsche Bank, laureatka nagrody publiczności Spojrzenia 2019.

Karolina Sikorska – kulturoznawczyni, badaczka i kuratorka działań artystycznych, zatrudniona jako adiunkt w Katedrze Kulturoznawstwa UMK w Toruniu. Autorka książki „Kobiece” gatunki telewizyjne. Geneza i kulturowe przeobrażenia (2018), redaktorka i współredaktorka publikacji naukowych, m.in. „Antywzorce” we współczesnej sztuce i kulturze wizualnej (2018). Współpracuje z Centrum Praktyk Edukacyjnych przy CK Zamek w Poznaniu. Jej zainteresowania badawcze i działania obejmują kulturę wizualną, feminizm, edukację kulturową.

data ostatniej modyfikacji: 2019-10-02 12:05:25
Komentarze

INFORMACJE, OGŁOSZENIA

Nauka języka za granicą
ATAS_220.gif

Przegląd uczelni
przeglad_uczelni_boks_220.gif
Polskie uczelnie w obrazach
miniatura
miniatura Wyszkolenie strzeleckie - 3
miniatura
 
Polityka Prywatności