2-4.04.2017

Konferencja O monitoringu i analizie wody

Katedra Chemii Środowiska i Bioanalityki Wydziału Chemii Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu zaprasza na 5. Konferencję Naukową „Monitoring i Analiza Wody. Chromatograficzne Metody Oznaczania Substancji o Charakterze Jonowym”, która odbędzie się w dniach 2-4 kwietnia 2017 r. w Łysomicach k. Torunia.

Konferencja jest dedykowana obecnym i potencjalnym użytkownikom instrumentów analitycznych wykorzystywanych w analityce wody. Wezmą w niej udział specjaliści, teoretycy i praktycy zajmujący się zagadnieniami dotyczącymi najnowszych osiągnięć w chromatografii cieczowej (jonowa i HILIC) oraz w technikach elektromigracyjnych, stosowanych w oznaczaniu substancji o charakterze jonowym. Chodzi o analitykę w wymiarze eko- i bio-, analitykę która odgrywa dominującą rolą w monitoringu biologicznym i środowiskowym (life chemistry). Około 150 specjalistów z: Polski, Niemiec, Hiszpanii, Włoch, Ukrainy, Szwajcarii, Rumunii, Czech, Jordanii, Mołdawii i Chorwacji przedstawią wyniki swoich badań w zakresie oznaczania ksenobiotyków i substancji toksycznych występujących w wodnych matrycach zarówno na zróżnicowanym poziomie śladowym, jak i molekularnym. Ważnym zagadnieniem poruszanym podczas konferencji będą nowej generacji materiały sorpcyjne (adsorbenty, wypełnienia, kolumny) i rozwiązania aparaturowe jako narzędzia do oczyszczania i oznaczania analitów występujących w wodzie stosowanej w różnych gałęziach przemysłu, kosmetologii, medycynie czy rolnictwie. Innym ważnym problemem dyskutowanym podczas konferencji będzie walidacja - etap postępowania analitycznego, który oprócz kalibracji z zastosowaniem certyfikowanych materiałów odniesienia, stanowi element chemometrycznego podejścia do oceny jakości przedstawionych wyników i ich wizualizacji.

Dla uczestników przygotowano atrakcyjny program naukowy, na który składa się m.in. 16 wykładów plenarnych oraz warsztaty prezentujące najnowsze metodyki i procedury w zakresie kompleksowego oznaczania chromatograficznego związków organicznych występujących w trudnych matrycach środowiskowych i biologicznych. Konferencji towarzyszyć będzie wystawa sprzętu i materiałów eksploatacyjnych oraz literatury fachowej. Uroczyste otwarcie obrad zaplanowano na niedzielę 2 kwietnia (godz. 16:00) w Hotelu Rubens & Monet w podtoruńskich Łysomicach.

Organizatorem Konferencji są: Komitet Chemii Analitycznej PAN reprezentowany przez Zespół Analizy Chromatograficznej i Technik Pokrewnych i Zespół Analityki Środowiskowej, Katedra Chemii Środowiska i Bioanalityki Wydziału Chemii Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, Toruńskie Wodociągi Sp. z o.o. oraz firmy: PTChem-Chemicus Sp. z o.o, AGA Analytica i Methron-Polska Sp. z o.o.

Patronat nad konferencją objął: Piotr Całbecki - marszałek województwa kujawsko-pomorskiego, Mirosław Graczyk - starosta toruński, prof. dr hab. inż. Jerzy Błażejewski - prezes Polskiego Towarzystwa Chemicznego i prof. dr hab. Andrzej Tretyn - JM Rektor UMK. Przewodniczącym komitetu naukowego konferencji jest prof. dr hab. Bogusław Buszewski, przewodniczącym komitetu organizacyjnego: dr hab. Przemysław Kosobucki.

Szczegółowe informacje i program


data ostatniej modyfikacji: 2017-03-30 14:06:27
Komentarze
 
Polityka Prywatności