Senat UMK powołał cztery nowe kierunki studiów, w tym jeden wspólnie z inną uczelnią publiczną. Dwa już istniejące kierunki będzie można studiować w całości w języku angielskim.
NOWE KIERUNKI STUDIÓW:
Sztuka mediów i edukacja wizualna to nowy kierunek na Wydziale Sztuk Pięknych.
- Kierunek edukacja artystyczna coraz bardziej ewoluował właśnie w kierunku nowych mediów. Dlatego zdecydowaliśmy się wygasić ten kierunek i zaproponować zupełnie nową ofertę - tłumaczy dziekan Wydziału prof. Elżbieta Basiul.
Wydział Nauk o Ziemi wraca do studiów na kierunku turystyka i rekreacja, który istniał w latach 2006-2012. - Zmodyfikowaliśmy program tych studiów, będą one mocno interdyscyplinarne, obejmą obszar nauk przyrodniczych, nauk o zdrowiu, nauk społecznych
i kultury fizycznej - mówi prof. Wojciech Wysota, dziekan Wydziału. Studia będą prowadzone na I stopniu w trybie stacjonarnym i niestacjonarnym. Na studiach stacjonarnych będzie można wybrać jedną z dwóch specjalności: animacja sportu i rekreacji oraz krajoznawstwo
i obsługa ruchu turystycznego.
Wydział Nauk Pedagogicznych uruchomi studia drugiego stopnia na kierunku pedagogika specjalna. - Co roku ten kierunek na pierwszym stopniu kończy u nas około 120 osób, ale to oferta nie tylko dla naszych absolwentów. Takie studia na II stopniu prowadzi tylko kilka uczelni w Polsce - zachęca dziekan Wydziału, prof. Piotr Petrykowski.
Trzy niezwykle interesujące nowości pojawią się od nowego roku akademickiego w ofercie Collegium Medicum UMK w Bydgoszczy. Prowadzona na Uniwersytecie Technologiczno-Przyrodniczym w Bydgoszczy inżynieria biomedyczna będzie odtąd wspólnym kierunkiem obu uczelni. To dziedzina nauki, która obejmuje coraz więcej gałęzi, w tym projektowanie i produkcję urządzeń medycznych, sprzętu diagnostycznego i rehabilitacyjnego, ale i sztucznych narządów.
Collegium Medium rozszerzy także ofertę studiów anglojęzycznych. Po cieszącym się już olbrzymim zainteresowaniem kierunku lekarskim od października będzie można studiować po angielsku pielęgniarstwo i fizjoterapię (oba kierunki prowadzi Wydział Nauk o Zdrowiu). Płatne studia anglojęzyczne przeznaczone są zarówno dla obcokrajowców, jak i kandydatów z Polski.