www organizatora »
www organizatora »
www organizatora »

Bydgoszcz, Toruń - imprezy, koncerty, informacje

kategoria
7-23.06.2017

SZKLANE OGRODY

Galeria Forum na Wydziale Sztuk Pięknych UMK zaprasza na otwarcie wystawy pt. „Szklane ogrody” autorstwa dr. hab. Andrzeja Kałuckiego, prof. UMK, dyrektora Instytutu Artystycznego. Wernisaż odbędzie się 7 czerwca o godz. 13:00.

Andrzej Kałucki - artysta grafik i witrażysta, twórca obiektów przestrzennych i reliefów wykonywanych metodą szkła hutniczego i termoformowanego (fusing). Urodził się w 1957 roku w Krapkowicach (woj. opolskie). Absolwent Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Opolu. Studia artystyczne rozpoczął w 1978 roku w filii Uniwersytetu Śląskiego w Cieszynie (Instytut Pedagogiczno-Artystyczny). Od 1980 roku kontynuował studia na Wydziale Sztuk Pięknych UMK w Toruniu. Dyplom z zakresu grafiki zrealizował w 1985 roku w pracowni wypukłodruku prof. Ryszarda Krzywki. W tym samym roku został zatrudniony na stanowisku asystenta - stażysty w Pracowni Witrażu. W roku 1997 - przewód kwalifikacyjny z zakresu witrażownictwa na Wydziale Ceramiki i Szkła ASP we Wrocławiu. Stopień doktora habilitowanego uzyskał w 2008 roku, również na Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu. Aktualnie pracuje na stanowisku profesora UMK - prowadzi pracownie dyplomową z zakresu witrażu i szkła artystycznego w Pracowni Witrażu Zakładu Malarstwa Instytutu Artystycznego na Wydziale Sztuk Pięknych UMK. Od roku 2015 pełni funkcję Dyrektora Instytutu Artystycznego.

Wystawa będzie udostępniona zwiedzającym do 23 czerwca.

Przypominamy, że Galeria Forum mieści się w głównej siedzibie WSzP UMK przy ul. Sienkiewicza 30/32 w Toruniu. Czynna jest codziennie (oprócz niedziel i dni świątecznych) w godz. 8:00-20:00. Jej kierownikiem jest art. mal. dr hab. Mirosława Rochecka, prof. UMK z Zakładu Kształcenia Artystycznego. Wstęp do Galerii jest wolny.


data ostatniej modyfikacji: 2017-06-05 09:54:30
Komentarze

Nauka języka za granicą
ef_220.jpg

Przegląd uczelni
w Polsce
UMK_220_1.gif
Polskie uczelnie w obrazach
miniatura
miniatura Studiuje pracuje zyskuje
miniatura