www organizatora »
www organizatora »
www organizatora »

Bydgoszcz, Toruń - imprezy, koncerty, informacje

kategoria
17.09-10.10.2017

WERNISAŻ U TEOLOGÓW

Akademicka Przestrzeń Sztuki – U Teologów zaprasza 17 września (o godz. 17:00) na wernisaż wystawy: Urszula Rychlińska - Mężczyzną i niewiastą stworzył ich dedykowanej św. Janowi Pawłowi II. Ekspozycja będzie udostępniona zwiedzającym w siedzibie Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Mikołaja Kopernika do 10 października.

Na wystawie prezentowane będą 22 obrazy olejne, będące wynikiem inspiracji nauczaniem Papieża Polaka o małżeństwie, rodzinie i obronie życia. Przedstawiają człowieka jako kobietę i mężczyznę stworzonych na podobieństwo Boga i powołanych do miłości małżeńskiej na wzór miłości miłosiernej Chrystusa do Kościoła. Obrazy opatrzone są cytatami słów z dokumentów i przemówień papieskich skierowanych do małżeństw i rodzin.

Szczegółowe informacje i biogram malarki

Galeria Akademicka Przestrzeń Sztuki - U Teologów czynna jest codziennie w budynku Wydziału Teologicznego UMK przy ul. Gagarina 37 w godz. od 8:00 do 20:00. Jej opiekunem artystycznym jest dr hab. Mirosława Rochecka, prof. UMK z Zakładu Kształcenia Artystycznego UMK.


data ostatniej modyfikacji: 2017-09-14 13:14:55
Komentarze

Nauka języka za granicą
ef_220.jpg

Przegląd uczelni
w Polsce
UMK_220_1.gif
Polskie uczelnie w obrazach
miniatura
miniatura Studiuje pracuje zyskuje
miniatura