28 września 2017 (czwartek)

„BIAŁA NIEDZIELA” PRZECIW CZERNIAKOWI

Zapisy na tegoroczną „Białą Niedzielę” rozpoczną się w poniedziałek 18 września. 23. edycja toruńskiej akcji poświęconej problemowi nowotworów skóry, w szczególności najbardziej niebezpiecznemu z nich - czerniakowi, jest zaplanowana na 24 września. Rokrocznie organizuje ją Interdyscyplinarny Zespół Optycznych Metod Wczesnego Wykrywania Nowotworów UMK kierowany przez prof. dr hab. Barbarę W. Chwirot z Wydziału Biologii i Ochrony Środowiska.

Zainteresowani udziałem w badaniach są proszeni o zgłoszenia telefoniczne (pod numerami: 56 611 43 41 i 611 47 76), które będą przyjmowane od poniedziałku 18 września od godz. 9:00 do godz. 14:00. Rejestracja będzie kontynuowana w dniach następnych w tych samych godzinach aż do wyczerpania limitu miejsc. Osobom rejestrującym się zostanie podana przybliżona godzina wizyty u lekarza. W dniu "Białej Niedzieli" chętni do badań będą przyjmowani tylko wtedy, jeśli pozostaną wolne miejsca.

"Biała Niedziela" będzie miała miejsce w Akademickiej Przychodni Lekarskiej UMK przy ul. Gagarina 39 (w godz. 9:00-14:00). W ramach akcji tradycyjnie przeprowadzone zostaną bezpłatne badania pod kątem onkologicznie niepokojących zmian skórnych. Pacjentów przyjmować będzie zespół lekarzy specjalistów: dr Zbigniew Michniewicz - chirurg onkolog; lek. med. Robert Świgoński, chirurg onkolog i dr Janusz Józefowicz - chirurg onkolog ze Szpitala Miejskiego w Toruniu, dr Jacek Hofman i dr n. med. Edward Krajewski - chirurdzy onkolodzy z Regionalnego Centrum Onkologii w Bydgoszczy i dr n. med. Jarosław Redziński - chirurg onkolog z Wojewódzkiej Poradni Onkologicznej w Toruniu).

Celem "Białej Niedzieli" jest też zwiększenie społecznej świadomości o zagrożeniu czerniakiem oraz o potrzebie systematycznego kontrolowania skóry i wczesnego reagowania na wystąpienie niepokojących objawów. Pacjenci z podejrzanymi zmianami skórnymi wykrytymi przez lekarzy podczas wstępnego badania, będą mieli możliwość przebadania tych zmian unikatową, metodą fluorescencyjną opracowaną w Interdyscyplinarnym Zespole Optycznych Metod Wczesnego Wykrywania Nowotworów UMK.

Artykuł o problemie raka skóry prof. dr hab. Barbary W. Chwirot.



opublikowano: 2017-09-14
Komentarze
Polityka Prywatności