23-25.06.2018

KOLOKWIA PSYCHOLOGICZNE O NOWOCZESNYCH TECHNOLOGIACH

Na 27. Kolokwia Psychologiczne, które zagoszczą w Toruniu w dniach 23-25 czerwca 2018 r., zapraszają Wydział Humanistyczny i Interdyscyplinarne Centrum Nowoczesnych Technologii Uniwersytetu Mikołaja Kopernika. Doroczna konferencja Komitetu Psychologii Polskiej Akademii Nauk stanowi wielkie wydarzenie dla naukowców i badaczy z dziedziny psychologii i nauk jej pokrewnych.

Celem konferencji jest wymiana doświadczeń, które płyną z badań nad istotnymi problemami współczesnej psychologii, wspólna refleksja nad kierunkami rozwoju naukowej myśli psychologicznej oraz dyskusja nad kształceniem przyszłych psychologów.

Tematem przewodnim 27. Kolokwiów Psychologicznych będą nowoczesne technologie (takie jak: okulografia, wirtualna rzeczywistość, gry komputerowe i internet) w badaniach psychologicznych. Ich wykorzystanie w pracy naukowca i badacza jest obszarem szeroko eksplorowanym i znajdującym zastosowanie w wielu dziedzinach psychologii.

Uczestnicy konferencji będą mieli możliwość wysłuchania wystąpień naukowców, dla których nowoczesne technologie stały się nie tylko narzędziem pozwalającym na lepsze rozumienie funkcjonowania człowieka, ale również stanowią metody wspierające proces diagnozy, treningu poznawczego i terapii.

Wśród prelegentów tegorocznej odsłony Kolokwiów Psychologicznych znaleźli się: prof. dr hab. Roman Cieślak z Wydziału Psychologii Uniwersytetu SWPS; prof. dr hab. Piotr Durka z Wydziału Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego; dr Małgorzata Gut z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu; dr Jan Zając z Wydziału Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego; dr Dominik Batorski z Interdyscyplinarnego Centrum Modelowania Matematycznego i Komputerowego Uniwersytetu Warszawskiego; mgr Piotr Łój, założyciel fundacji Virtual Dream; mgr Anna Wieczorek-Taraday, doktorantka Instytutu Biologii Doświadczalnej im. M. Nenckiego PAN i Uniwersytetu SWPS oraz specjalista i badacz wykorzystujący w swojej pracy badawczej okulografię - profesor Kenneth Holmqvist.

W ramach konferencji odbędzie się również szereg interaktywnych pokazów, w trakcie których uczestnicy będą mogli zapoznać się między innymi z technologią wirtualnej rzeczywistości i jej zastosowaniem w badaniach naukowych, w terapii i rehabilitacji, metodami pomiarów aktywności ruchowej z wykorzystaniem czujników ruchu, metodami komputerowymi wspierającymi proces edukacji i terapii.

Obrady będą miały miejsce w siedzibie Wydziału Matematyki i Informatyki UMK przy ul. Chopina 12/18 w Toruniu. Rozpoczną się w sobotę 23 czerwca o godz. 14:00. Wykład inaugurujący pt. Major paradigms for eye-movement research in psychology wygłosi prof. Kenneth Holmqvist z Lund University w Szwecji (w godz. 14:30-15:20).

Szczegółowe informacje dotyczące konferencji i program znajdują się na stronie: www. 27kolokwiapsychologiczne.umk.pl


data ostatniej modyfikacji: 2018-06-21 09:57:59
Komentarze
 
Polityka Prywatności