Bydgoszcz, Toruń - imprezy, koncerty, informacje

kategoria
2018-11-14

DZIEŃ Z GEOINFORMACJĄ

Na Kujawsko-Pomorski Dzień GIS-u zaprasza 14 listopada Wydział Nauk o Ziemi Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Zainteresowani geotechnologią już po raz 19. będą mieli okazję uczestniczyć w cyklu wykładów, prezentacji i warsztatów tematycznych.

W ramach tegorocznego Dnia GIS-u zaprezentowane zostaną m.in. zagadnienia dotyczące wykorzystania informacji obrazowej i geoinformacji do zbierania danych przestrzennych, przydatnych leśnikom, rolnikom, specjalistom od planowania przestrzennego czy właścicielom lasów niepaństwowych. Zaprezentowane zostaną także tematy związane z realizowanym od kilku lat kluczowym projektem dla województwa kujawsko-pomorskiego – Infostrada Kujaw i Pomorza oraz rozwijaniem istotnych umiejętności i kompetencji zawodowych specjalistów z zakresu GIS-u.

Równolegle z częścią wykładową odbywającą się w sali 201 im. prof. W. Niewiarowskiego (WNoZi, ul. Lwowska 1), w dwóch laboratoriach komputerowych wydziału (215 i 161) dla grup szkolnych i zgłoszonych uczestników przygotowano warsztaty komputerowe "Geoportale w praktyce" i "Analizy przestrzenne w glacjologii", a na terenie Kampusu UMK – warsztaty terenowe "Geocaching w praktyce". Na koniec obrad przewidziano konkursy z nagrodami.

Początek wydarzenie o godz. 10:00. Wstęp wolny.

Szczegółowy program toruńskiego Dnia GIS-u oraz relacje ze wszystkich poprzednich edycji znajduje się na stronie: www.gisday.umk.pl.


data ostatniej modyfikacji: 2018-11-14 08:44:32
Komentarze

INFORMACJE, OGŁOSZENIA

Nauka języka za granicą
JPEdukacja_220_pytania.gif

Przegląd uczelni w Polsce
przeglad_uczelni_boks_220.gif
WSSIP_220.jpg
Polskie uczelnie w obrazach
miniatura
miniatura wydarzenia
miniatura
 
Polityka Prywatności