Bydgoszcz, Toruń - imprezy, koncerty, informacje

kategoria
2018-12-12 18:00

MUZYCZNA „MEDYCZNA ŚRODA”

„Muzykoterapia jako narzędzie w dążeniu do poprawy samopoczucia osób starszych” - to tytuł kolejnej „Medycznej środy” w Toruniu. Wykład na ten temat 12 grudnia wygłosi dr Michalina Radzińska z Zakładu Terapii Zajęciowej i Aktywizacji Społeczno-Zawodowej Katedry Geriatrii Collegium Medicum UMK w Bydgoszczy.

Spotkanie rozpocznie się tradycyjnie o godz. 18:00 w Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy (ul. Łokietka 5 w Toruniu), w przestrzeni wystawy „Rzeka”. Wstęp jest wolny.

Celem proponowanego wykładu jest krótkie przedstawianie dziedziny, jaką jest muzykoterapia oraz jej regulacyjnego wpływu na samopoczucie. Mowa będzie również o odpowiednim doborze muzyki dla słuchaczy w starszym wieku oraz możliwości dostępu do kultury i legalnych źródeł pozyskiwania materiałów muzycznych.

Cykl wykładów popularnonaukowych „Medyczne środy”, organizowany przez Collegium Medicum UMK w Bydgoszczy, trwa nieprzerwanie od 2007 r., a już w październiku rozpocznie się jego 24. edycja. W 2018 r. po raz pierwszy będzie częściowo realizowany w Toruniu. Wykłady mają na celu popularyzację wiedzy, która podawana jest w przystępnej dla odbiorcy formie. Co środę w roku akademickim zainteresowani mieszkańcy regionu przychodzą, aby nieodpłatnie uczestniczyć w medycznym spotkaniu z naukowcami Collegium Medicum UMK. Przez 12 lat odbyły się 304 spotkania z medycyną, w których wzięło udział ponad 150 nauczycieli akademickich CM UMK.


data ostatniej modyfikacji: 2018-12-12 09:42:39
Komentarze

INFORMACJE, OGŁOSZENIA

Nauka języka za granicą
przeglad_nauka_jezyka_zagranica.gif

Przegląd uczelni w Polsce
WSSIP_220.jpg
przeglad_uczelni_boks_220.gif
Polskie uczelnie w obrazach
miniatura
miniatura
miniatura
 
Polityka Prywatności