Bydgoszcz, Toruń - imprezy, koncerty, informacje

kategoria
2018-12-15 20:00

CZARNO-BIAŁY HOŁD

15 grudnia w Od Nowie odbędzie się 17. Koncert Specjalny Pamięci Grzegorza Ciechowskiego.

Grudniowe koncerty, podczas których rzesze fanów wspominają przedwcześnie zmarłego lidera Republiki, są organizowane w klubie Od Nowa od 2002 roku. Od tego czasu co roku najlepsi polscy artyści prezentują swoje interpretacje utworów legendarnego Obywatela GC.

Ważnym akcentem dorocznych koncertów jest wręczenie Nagrody Artystycznej Miasta Torunia im. Grzegorza Ciechowskiego. Są nią honorowane osobowości artystyczne, czerpiące w swej twórczości inspirację z różnych dziedzin sztuki. W tym roku nagroda trafiła do duetu Tęskno. Zdaniem jurorów Tęskno to nowa jakość na polskim rynku muzycznym i nie sposób tego nie docenić. - Ten zespół to symbioza dźwięku i tekstu, ale ważne w twórczości Tęskno są także cisza i milczenie. Nagrodę przyznaliśmy za bardzo dobrą i entuzjastycznie przyjętą debiutancką płytę zespołu „Mi” – uzasadniał Mariusz Składanowski, dziennikarz Radia GRA.

Laureaci nagrody zaprezentują publiczności próbkę swoich możliwości i jako jedyni muzycy będą mieli tego wieczoru przywilej wykonania utworów z własnego repertuaru. Nazwiska pozostałych artystów, którzy pojawią się na scenie – zgodnie z tradycją grudniowych spotkań w Od Nowie – do samego końca pozostaną tajemnicą.

W poprzednich edycjach koncertu wystąpili m.in.: Artur Rojek, Tymon Tymański, Ania Dąbrowska, Natalia Przybysz, Renata Przemyk, Czesław Mozil, Grzegorz Turnau, Hey, Kazik Staszewski, Myslovitz, T.Love czy Voo Voo.

Początek koncertu o godz. 20:00.

Bilety w cenie: 70 zł (w przedsprzedaży) oraz 80 zł (w dniu koncertu) można było zakupić w siedzibie Akademickiego Centrum Kultury i Sztuki "Od Nowa" przy ul. Gagarina 37a.

Wydarzenie na Facebooku

Więcej szczegółów


data ostatniej modyfikacji: 2018-12-14 12:36:58
Komentarze

INFORMACJE, OGŁOSZENIA

Nauka języka za granicą
JPEdukacja_220_pytania.gif

Przegląd uczelni w Polsce
WSSIP_220.jpg
przeglad_uczelni_boks_220.gif
Polskie uczelnie w obrazach
miniatura
miniatura Studenci WSB
miniatura
 
Polityka Prywatności