Bydgoszcz, Toruń - imprezy, koncerty, informacje

kategoria
6-13.04.2019

TEATRALNA KLAMRA W OD NOWIE

Od 6 do 13 kwietnia potrwa 27. edycja Alternatywnych Spotkań Teatralnych "Klamra" w Od Nowie. W programie tegorocznego festiwalu znalazło się 10 spektakli, koncerty, seanse filmowe, spotkania i wystawa.

Jak co roku na scenie Akademickiego Centrum Kultury i Sztuki „Od Nowa” zaprezentują się najciekawsze polskie teatry niezależne. Tydzień teatralnych emocji otworzy laureat Nagrody Publiczności 2018 – Teatr Papahema z najnowszym spektaklem „Proces. Rekonstrukcja”, który zaprezentowany zostanie poza konkursem (6 kwietnia). Tego samego dnia klamrowa publiczność obejrzy również pierwsze przedstawienie konkursowe – będzie to „Kolorowa, czyli biało-czerwona” w wykonaniu debiutującej na „Klamrze” Fundacji Banina.

W programie tegorocznej edycji nie zabraknie stałych bywalców festiwalu: Teatru Kana (7 kwietnia), Teatru Usta Usta Republika (8 kwietnia), Komuny Warszawa (9 kwietnia) czy Teatru Porywacze Ciał (10 kwietnia). Listę gości uzupełniają Teatr Niebopiekło (7 kwietnia), Warszawskie Towarzystwo Sceniczne i Teatr Chorea (11 kwietnia) oraz Teatr Barakah (12 kwietnia). Poza konkursem zaprezentuje się Teatr Animacji Falkoshow (11 kwietnia).

„Klamrze” tradycyjnie towarzyszyć będą spotkania z zaproszonymi teatrami. Zaplanowano również seanse filmowe w Kinie „Niebieski Kocyk” (8 i 9 kwietnia) oraz koncerty: 10 kwietnia wystąpią duet Hati i Wojciech Jachna, a 13 kwietnia na zakończenie Festiwalu zagra Voo Voo. W festiwalową niedzielę (7 kwietnia) o godz. 20:30 w Galerii "Dworzec Zachodni" zostanie otwarta wystawa archiwalnych plakatów teatralnych z kolekcji Krzysztofa Dydo.

Szczegółowy program

Karnety na cały festiwal kosztują: 180 zł (studenci i posiadacze Karty Absolwenta UMK), 200 zł (pozostałe osoby).

Ceny biletów na pojedyncze spektakle


data ostatniej modyfikacji: 2019-04-08 10:09:39
Komentarze

INFORMACJE, OGŁOSZENIA

Nauka języka za granicą
ATAS_220.gif

Przegląd uczelni w Polsce
WSSIP_220.jpg
przeglad_uczelni_boks_220.gif
Polskie uczelnie w obrazach
miniatura
miniatura
miniatura
 
Polityka Prywatności