Bydgoszcz, Toruń - imprezy, koncerty, informacje

kategoria
2019-04-11

Dzień otwarty Wydziału Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej w UMK

Dzień otwarty odbędzie się 11 kwietnia na Wydziale Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej Uniwersytetu Mikołaja Kopernika przy ul. Grudziądzkiej 5 w Toruniu.

Jak co roku Wydział Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej włącza się w ogólnopolską kampanię organizowaną przez Fundację Edukacyjną Perspektywy pod patronatem Konferencji Rektorów Polskich Uczelni Technicznych. Jej celem jest pobudzanie zainteresowań młodzieży, w szczególności dziewcząt, naukami ścisłymi i technicznymi oraz zachęcenie jej do podejmowania studiów na tych właśnie kierunkach.

Kulminacją akcji, na którą składają się rozmaite wydarzenia w ciągu roku, jest odbywający się wiosną dzień otwarty. Na WFAiIS odbędzie się on 11 kwietnia w godz. 10:00-13:30. Dla kandydatek i kandydatów na studia będzie to doskonała okazja, żeby zapoznać się z ofertę edukacyjną i stypendialną Wydziału, dowiedzieć się więcej o możliwościach rozwoju kariery naukowej, o współpracy z partnerami przemysłowymi Wydziału oraz o losach zawodowych absolwentów.

Koła naukowe, doktoranci oraz pracownicy przygotowali dla odwiedzających warsztaty i pokazy z fizyki, astronomii, informatyki oraz automatyki i robotyki. W programie znajdą się również spotkania ze studentami i ciekawymi gośćmi – kobietami związanymi zawodowo z naukami ścisłymi i technicznymi. Atrakcją będą niewątpliwie wycieczki do Centrum Astronomii UMK w Piwnicach i do Studium Politechnicznego przy ul. Okrężnej w Toruniu.

Program wydarzenia

Na warsztaty, pokazy i zwiedzanie Centrum Astronomii obowiązuje rejestracja. Liczba miejsc jest ograniczona.


data ostatniej modyfikacji: 2019-04-08 10:43:35
Komentarze

INFORMACJE, OGŁOSZENIA

Nauka języka za granicą
przeglad_nauka_jezyka_zagranica.gif

Przegląd uczelni w Polsce
WSSIP_220.jpg
przeglad_uczelni_boks_220.gif
Polskie uczelnie w obrazach
miniatura wydział Wzornictwa, autor: Łukasz Grabarz
miniatura Wyszkolenie strzeleckie - 5
miniatura
 
Polityka Prywatności