2019-06-06 19:00

BLUESOWO W OD NOWIE

Zespół Tortilla wystąpi 6 czerwca o godz. 19:00 w klubie Od Nowa. Koncert odbędzie się w ramach projektu BLIŻEJ.PL, realizowanego przez Wydział Filologiczny UMK.

Wydarzenie adresowane jest do całej społeczności Uniwersytetu. Wstęp wolny.

Tortilla czerpie z bluesowych korzeni, jednak wyraźnie przełamuje narzuconą w tym nurcie konwencję, podążając własną drogą. Efektem tego jest rozpoznawalny styl, który cechuje szacunek do tradycji czarnoskórych wykonawców, rock'n'rollowa energia typowa dla białych muzyków oraz jazzowy puls. Największymi atutami Tortilli są żywiołowe koncerty, znakomity kontakt z publicznością oraz sposób interpretacji i niezwykła barwa głosu wokalistki zespołu. Zespół ponad 1200 razy występował na najważniejszych krajowych festiwalach bluesowych oraz koncertach w całej Polsce. Wielokrotnie gościł również poza granicami kraju, m.in. w Holandii, Francji, Niemczech, na Słowacji, Węgrzech, Litwie, Ukrainie i Białorusi.

Wydarzenie na Facebooku

Projekt BLIŻEJ.PL zakłada aktywizację międzynarodowego środowiska uniwersyteckiego poprzez przybliżenie cudzoziemcom języka polskiego i w konsekwencji umożliwienie im lepszego poznania naszego kraju i jego mieszkańców, tak aby poczuli się na UMK i w Toruniu jak u siebie. Projekt jest finansowany przez Narodową Agencję Wymiany Akademickiej w ramach programu „Welcome to Poland”. Więcej szczegółów


data ostatniej modyfikacji: 2019-06-05 10:19:20
Komentarze

INFORMACJE, OGŁOSZENIA

Nauka języka za granicą
EF_220.jpg

Przegląd uczelni
przeglad_uczelni_boks_220.gif
Polskie uczelnie w obrazach
miniatura
miniatura
miniatura wydarzenia
 
Polityka Prywatności