2019-10-01

Darmowe warsztaty pedagogiczne w WSB w Bydgoszczy

Warsztaty odbędą się 1 października w siedzibie Wyższej Szkoły Bankowej w Bydgoszczy przy ul. Fordońskiej 74.

Darmowe warsztaty pedagogiczne przygotowane przez Wyższą Szkołę Bankową to dzień otwartych spotkań dla osób, które chcą podnieść swoje kompetencje. Podczas tego wydarzenia wykładowcy WSB, którzy na co dzień są praktykami w swoich dziedzinach w ciekawy, warsztatowy sposób podzielą się wiedzą z zakresu pedagogiki. Gościem specjalnym tego dnia będzie dr Aleksandra Piotrowska, psycholog znana z wielu popularnych programów telewizyjnych, która podczas swojego wykładu opowie o tym, jak uchronić dzieci i młodzież przed fonoholizmem i cyberprzemocą.

 

Miejsce: WSB Bydgoszcz, ul. Fordońska 74

Data: 01.10.2019 (wtorek)

Wstęp wolny po zarejestrowaniu się w formularzu.

  • Godzina 16:00 warsztaty do wyboru:
sala 106 BA

Tytuł: Jak żyć w zgodzie ze sobą i czerpać z życia satysfakcję.

Prowadząca: Jolanta Serocka -  z odwagą wspiera innych w realizacji ważnych dla nich celów jako doradca metodyczny, polonista, akredytowany coach ACC ICF, trener biznesu i kompetencji edukacyjnych. Wykorzystuje 20-letnie doświadczenie pracy z ludźmi, aby uczyć konstruktywnego dialogu międzypokoleniowego. Absolwentka filologii polskiej na UMK w Toruniu, 4 studiów podyplomowych (m.in. „Coaching”, „Akademia Trenera Biznesu” w WSB) oraz Akademii Professional Coaching ACSTH. Z zaangażowaniem propaguje ideę coachingu opartego na najwyższych standardach etycznych i kompetencyjnych.

sala 105 BA

Tytuł: Prawo oświatowe w praktyce.

Prowadząca:  Izabela Suckiel od ponad 20 lat zajmuje się doskonaleniem zawodowym nauczycieli i dyrektorów placówek oświatowych. Absolwentka studiów podyplomowych „Pomiar dydaktyczny i egzaminowanie”, „Zarządzanie Projektami Europejskimi”, „Coaching” . Specjalizuję się w zakresie prawa oświatowego, nadzoru pedagogicznego, oceniania, pomiaru dydaktycznego i ewaluacji.  Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Diagnostyki Edukacyjnej. Autorka ponad 30 programów grantowych dla dyrektorów i nauczycieli.

sala 104 BA

Tytuł: Fascynujący świat mózgu.

Prowadząca:  Marlena Puchowska afazjolog, certyfikowany logopeda, członek Polskiego Związku Logopedów. Absolwentka Filologii Polskiej UG, Podyplomowego  Studium  Logopedycznego w Gdańsku , Studium Afazjologii w Tarnowskich Górach oraz Specjalistycznego Studium Neurologopedii w Lublinie, Kopernikańskiej Akademii Menedżera Służby Zdrowia Wydziału Nauk Ekonomicznych i Zarządzania UMK w Toruniu. Wieloletni pracownik Akademii Medycznej obecnie Collegium Medicum UMK w Bydgoszczy oraz Katedry i Kliniki Neurologii Szpitala Uniwersyteckiego nr 1 w Bydgoszczy. Autorka klinicznej Skali Oceny Dynamiki Afazji SODA. Autorka publikacji  i wystąpień z zakresu afazjologii oraz autorskich i cyklicznych szkoleń  z zakresu diagnozy i terapii afazji.

  • Godzina 17:00 wykład z VIPem:
aula na parterze BA13

Tytuł: Zagrożenia związane ze smartfonem. Jak uchronić dzieci i młodzież przed fonoholizmem i cyberprzemocą.

Prowadząca: dr Aleksandra Piotrowska -  w pracy naukowej prowadzi badania m.in. dotyczące determinantów funkcjonowania pamięci człowieka, indywidualnych i rodzinnych wyznaczników dojrzałości szkolnej dziecka i jego funkcjonowania w szkole, wpływu temperamentu człowieka na jego funkcjonowanie społeczne. Jest znanym ogólnopolskim ekspertem z zakresu psychologii dziecięcej, zajmując się propagowaniem wiedzy psychologicznej współpracując w tym zakresie m.in. ze stacjami radiowymi (Jedynka i Trójka) oraz telewizyjnymi (TVP, TVN, Polsat). Jest autorką kilkudziesięciu publikacji naukowych i popularyzatorskich z dziedziny psychologii.

Formularz zapisów.


data ostatniej modyfikacji: 2019-09-17 14:43:57
Komentarze

INFORMACJE, OGŁOSZENIA

Nauka języka za granicą
przeglad_nauka_jezyka_zagranica.gif

Przegląd uczelni
przeglad_uczelni_boks_220.gif
Polskie uczelnie w obrazach
miniatura
miniatura
miniatura Akademia Ignatianum w Krakowie - studenci
 
Polityka Prywatności