2019-10-27

„Wizytówka” sztuk pięknych

Studenci i pracownicy Wydziału Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu zapraszają na wystawę Wizytówka w Galerii Dworzec Zachodni w Toruniu. Ekspozycja trwa od 9 do 27 października 2019 r.

To już piąta edycja Wizytówki, wystawy otwierającej cykl ekspozycji prac studenckich zrealizowanych na Wydziale Sztuk Pięknych w roku akademickim 2018/2019. Prezentacja w Galerii Dworzec Zachodni to kwintesencja rocznej działalności Wydziału ukazująca jego specyfikę, różnorodność postaw twórczych i strategii artystycznych, odmienność postrzegania i interpretowania rzeczywistości.

W Galerii Dworzec Zachodni eksponowane są prace studentów wyróżnionych nagrodami dydaktycznymi na kierunkach: architektura wnętrz, grafika, malarstwo, sztuka mediów i edukacja wizualna. Podczas wernisażu uhonorowani zostali:

  1. Nagrodą dydaktyczną – Sara Szustakiewicz, studentka IV roku na kierunku architektura wnętrz;

  2. Nagrodą im. prof. Sławomira Janiaka – Małgorzata Tekieniewska, studentka IV roku na kierunku grafika o specjalności projektowanie graficzne. Małgorzata Tekieniewska jest także autorką identyfikacji wizualnej tegorocznej wystawy „Wizytówka”.

  3. Nagrodą im. prof. Edmunda Piotrowicza – Nina Marszałek, studentka III roku na kierunku grafika o specjalności grafika warsztatowa w Pracowni Litografii;

  4. Nagrodą im. prof. Stanisława Borysowskiego – Katarzyna Pitek, studentka III roku na kierunku malarstwo o specjalności malarstwo sztalugowe; Michał Kawałko, student II roku na kierunku malarstwo o specjalności malarstwo sztalugowe;

  5. Nagrodą im. prof. Jerzego Ludwińskiego – Alina Śmietana, studentka IV roku na kierunku sztuka mediów i edukacja wizualna o specjalności multimedia i fotografia.

Wystawy prac studenckich zrealizowanych w roku akademickim 2018/2019 na kierunkach: architektura wnętrz, grafika, konserwacja i restauracja dzieł sztuki, malarstwo, rzeźba, sztuka mediów i edukacja wizualna będzie można oglądać w pierwszej połowie października również w budynkach Wydziału Sztuk Pięknych UMK.


data ostatniej modyfikacji: 2019-10-11 10:38:43
Komentarze

INFORMACJE, OGŁOSZENIA

Nauka języka za granicą
przeglad_nauka_jezyka_zagranica.gif

Przegląd uczelni
przeglad_uczelni_boks_220.gif
Polskie uczelnie w obrazach
miniatura
miniatura
miniatura
 
Polityka Prywatności