2019-10-30 15:00

GALA SPORTOWYCH SUKCESÓW

Pierwsza Gala Sportu Uniwersyteckiego UMK odbędzie się 30 października o godz. 15:00 w Akademickim Centrum Kultury i Sztuki „Od Nowa”. Wydarzenie będzie okazją do podsumowanie sportowych sukcesów minionego roku akademickiego i nagrodzenia ich autorów.

W roku akademickim 2018/2019 nasz Uniwersytet uplasował się na rekordowo wysokiej 17. pozycji w klasyfikacji generalnej Akademickich Mistrzostw Polski, zajął 7. miejsce pośród wszystkich sklasyfikowanych uniwersytetów. UMK był również bezkonkurencyjny w rozgrywkach Akademickich Mistrzostw Pomorza i Kujaw.

Sukces uczelnia zawdzięcza studentom, zawodniczkom i zawodnikom akademickich sekcji sportowych, którzy zdobywali medale w wielu konkurencjach AMP. W sezonie 2018/2019 nasi reprezentanci wzięli udział w 34 spośród 44 konkurencji rozgrywanych podczas akademickich mistrzostw. Studenci odnosili sukcesy w klasyfikacji generalnej AMP oraz w klasyfikacji w typie uczelni – uniwersytety. W tej ostatniej zdobyli 23 krążki, natomiast w klasyfikacji generalnej - 13 medali.

Podczas Gali Sportu Uniwersyteckiego wyróżnienia i nagrody odbiorą medaliści Akademickich Mistrzostw Polski, zaś trenerzy i opiekunowie sekcji stosowne podziękowania z rąk władz Uniwersytetu.

Oprócz sportowców i władz UMK podczas gali obecni będą: wiceprezydent Torunia Zbigniew Fiderewicz, prezesi wojewódzkiego i uniwersyteckiego Akademickiego Związku Sportowego – Marek Karpiński i Henryk Boś, dyrektor Wydziału Sportu i Rekreacji Urzędu Miasta Torunia Mariola Soczyńska, władze dziekańskie Uniwersytetu oraz opiekunowie naukowo-dydaktyczni studentów-sportowców.


data ostatniej modyfikacji: 2019-10-30 09:31:22
Komentarze

INFORMACJE, OGŁOSZENIA

Nauka języka za granicą
JPEdukacja_220_pytania.gif

Przegląd uczelni
przeglad_uczelni_boks_220.gif
Polskie uczelnie w obrazach
miniatura UMCS
miniatura Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości i Administracji w Lublinie 03
miniatura
 
Polityka Prywatności