24-26.01.2020

Weekend futsalowych emocji

Od 24 do 26 stycznia potrwają w Toruniu Akademickie Mistrzostwa Polski – półfinał A w futsalu mężczyzn. Do udziału w rozgrywkach zgłosiło się 227 zawodników z makroregionu północno-zachodniego.

Podczas zmagań reprezentowanych będzie 16 uczelni wyższych, których zespoły zakwalifikowały się w drodze eliminacji wojewódzkich.

Zawody zostaną rozegrane w obiektach Uniwersyteckiego Centrum Sportowego UMK (ul. św. Józefa 17) oraz Zespołu Szkół Przemysłu Spożywczego i VIII LO w Toruniu (ul. Grunwaldzka 33/35). Rywalizacja o premiowane awansem do finału miejsca zostanie zainaugurowana w piątek 24 stycznia o godz. 8:30. Po rozegraniu pierwszych czterech spotkań grupowych odbędzie się uroczyste otwarcie turnieju. Na godz. 11:00 do hali Uniwersyteckiego Centrum Sportowego UMK przybędą zaproszeni przedstawicie władz Uniwersytetu, władz Miasta Toruń, zarządu Akademickiego Związku Sportowego UMK w Toruniu oraz Organizacji Środowiskowej Akademickiego Związku Sportowego woj. kujawsko-pomorskiego. Po zakończeniu części oficjalnej wznowione zostaną rozgrywki grupowe.

Zmagania o pierwszeństwo w czterech grupach turniejowych potrwają w sobotę od godziny 10:00 do 15:00. Po rozegraniu ośmiu meczów wyłonione zostaną zespoły, które po 15:00 zmierzą się w ćwierćfinałach. Półfinały i finały Akademickich Mistrzostw Polski w futsalu mężczyzn – półfinał A zostaną rozegrane w niedzielę w hali UCS UMK, a pierwsi zawodnicy wyjdą na parkiet o 9:00. Ostatni, czterdziesty mecz AMP, wyłoni zwycięski zespół akademicki półfinału. Reprezentanci dwóch najlepszych uczelni zmierzą się o palmę pierwszeństwa w turnieju o 13:00 w UCS UMK.

W imprezie reprezentowane będą: Akademia Marynarki Wojennej w Gdyni; Akademia Wychowania Fizycznego w Poznaniu; Kolegium Jagiellońskie – Toruńska Szkoła Wyższa; Państwowa Uczelnia Stanisława Staszica w Pile; Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Koninie; Politechnika Gdańska; Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu; Uniwersytet Gdański; Uniwersytet Medyczny w Poznaniu; Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu; Uniwersytet Morski w Gdyni; Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu; Uniwersytet Szczeciński; Wyższa Szkoła Edukacji i Terapii w Poznaniu; Wyższa Szkoła Gospodarki w Bydgoszczy i Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie.

Toruński półfinał A Akademickich Mistrzostw Polski w futsalu mężczyzn wyłoni cztery najlepsze zespoły uniwersyteckie, które zmierzą się w finale w Poznaniu.

Organizatorami półfinału A Akademickich Mistrzostw Polski są AZS UMK Toruń i Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu przy współpracy AZS OŚ woj. kujawsko-pomorskiego. Projekt AMP wspiera Ministerstwo Sportu zaś partnerem toruńskiej imprezy jest Miasto Toruń.


data ostatniej modyfikacji: 2020-01-23 09:49:14
Komentarze
 
Polityka Prywatności