25-26.09.2020

WSB w Toruniu i Bydgoszczy zaprasza na V Festiwal Podróżniczy

118785507_3931741190173548_6229927901141379866_o

V Festiwal Podróżniczy Extreme Travel Festiwal odbędzie się w dniach 25-26 września. Transmisja odbędzie się na Facebooku Wyższej Szkoły Bankowej w Toruniu oraz Bydgoszczy.

Wszystkie wystąpienia będą dostępne w grupie WSB w Bydgoszcz:

25.09 PIĄTEK

  • godz. 09.00-09.50: Renata i Maciej Czerscy czyli „Nieregularnik z podrózy“ „Te Araroa – najdłuższej trasy trekingowej w Nowej Zelandii“ Na co dzień pracują i mieszkają w Krakowie i pracuję jako korposzczury. Podróżują od czasów wczesnostudenckich. Zwiedzili już Kanadę , Meksyk, Kolumbię, RPA, Lesotho, Iran, Indie a ostatnio na nogach przeszli całą Nową Zelandię – ponad 3000 tys. km. Te Arora – najdłuższy szlak Nowej Zelandii, biegnący przez całą długość kraju, obie wyspy Północną i Południową. Choć nazwę z języka maoryskiego można przetłumaczyć jako „długa droga“ nierzadko idzie się bezdrożami. 145 dni marszu ponad 3000 tys. km przez wszystko co w Nowej Zelandii najlepsze. Przez góry, wulkany, lasy,plaże, bagna, farmy miasta, wsie i pastwiska. Przez jedne z najpiękniejszych krajobrazów świata, znane szerszej publiczności jako Śródziemie z Władcy Pierścieni.
  • godz: 10.00- 10.50: Dominika Kolańska - jej coroczne wakacje związane były z wyjazdami za granicę, Zawsze były zaplanowane jednak wspólnie z rodziną. Dość interesujące ale mocno przewidywalne. Ostatnie jednak przyniosły przełom w jej życiu. Dominika wyjechała na samodzielną przygodę do USA. Po trzech miesiącach pracy na Summer Campie w stanie Maryland wyruszyła w miesięczną podróż po wschodnim wybrzeżu USA. 18 lat, grupa nieznających się wcześniej osób, jeden miesiąc, 11777,28 km, dwa samochody, kilka lotów samolotem i tak oto zrealizowała swoje marzenie.
  • godz: 11.00-11.50: Martina Zawadzka Autorka książki "Dziewięć marzeń" i bloga lovelajf.pl- Po podróży dookoła świata w pojedynkę, rozstała się z korporacją i zmieniła życiowe priorytety. Swoją historią i doświadczeniem stara się inspirować innych aby spełniali marzenia i robili w życiu to co kochają
  • godz. 12.00 - 12.50 Piotr Cyngiel "Romet-Dakar ADV" - muzyk, podróżnik i animator i pasjonat kultury Afrykańskiej. Prezes Fundacji Fabryka rytmu i kierowca kultowego rometa :) Lider zespołu Derubey. Sztukę na afrykańskich instrumentach perkusyjnych oraz wiedzę o kulturze afrykańskiej zdobywał poprzez liczne podróże na Czarny Ląd. Od lat współpracuje w Polsce i Europie z wieloma zespołami muzycznymi, uczestnicząc w koncertach i prowadząc profesjonalne warsztaty gryna bębnach dla dzieci, młodzieży oraz dorosłych.Wielka podróż małym motocyklem dwóch zwariowanych chłopaków Piotrka i Tomka. Ta prezentacja opowie o 16 tysiącach kilometrów, 12 krajach przejechanych w trzy miesiące oraz całej masie przygód na chińskim motocyklu. www.facebook.com/piotr.cyngiel www.facebook.com/Romet-Dakar-ADV-1474800292830818

26.09 SOBOTA

  • godz. 09.00-09.50: Wojciech Łopaciński: Na podbój Europy busem i na stopa” 19 nastolatek tegoroczny maturzysta w ILO w Toruniu. Jako 11 latek miał okazję podróżować przez rok dookoła świata. Zarażony pasją przez rodziców postanowił już wieku 17 lat wraz z paczką kolegów wyruszyć do Albanii. W wieku 18 lat zorganizowała kolejną wyprawę tym razem busem z kolegami z liceum do Turcji. Niestety przez covid 19 jego ekipa musiała zmienić plan trasy i takim oto sposobem odwiedzili Francję, Grecję, Włochy i Węgry. O tym jak zorganizować wyprawę busem z grupą przyjaciół, gdzie spać kiedy brak już pieniędzy, gdzie warto zboczyć z trasy i że świat jest naprawdę piękny opowie w swojej prezentacji.
  • godz. 10.00-10.45 -Cecylia Lisek-Lewicka Etiopia - kraj, w którym czas odmierza się inaczej Dzieli się na nim swoim podróżniczym doświadczeniem, zachęca do poznawania świata na własną rękę. Celina odkryła w sobie także żyłkę organizatorską, uwielbia planować, układać trasy i robi to także zawodowo w firmie Travelizeme. Podróże, zaprojektowane przez nią, to nie tylko zwiedzanie głównych atrakcji, to przede wszystkim poznawanie tradycji i odkrywanie nowych kulinarnych smaków. Regiony, które szczególnie ją fascynują to Bliski Wschód oraz Afryka Subsaharyjska. To właśnie o dwukrotnej samodzielnej podróży do Etiopii opowie tym razem. W czasie pierwszej podróży udało jej się zobaczyć górzystą i wulkaniczną północ, odwiedzić plemiona, żyjące na południu oraz na krótką chwilkę zajrzeć jeszcze na wschód kraju. Podczas drugiej podróży do Etiopii gościła w etiopskich domach podczas Świąt Wielkanocnych oraz dotarła do kolejnych plemion południa. Co ciekawe, podczas tych podróży natrafiła także na polską fundację Dzieci Afryki, działającą na tymże kontynencie, o czym także opowie.
  • godz. 11.00- 11.50: Monika Popławska Absolwentka prawa na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu (aczkolwiek „niepraktykująca”). Zafascynowana kulturą Kolumbii i zakochana w jej Wybrzeżu Karaibskim, które jej zdaniem jest najbardziej szalone i najbardziej kolorowe ze wszystkich regionów Kolumbii (chociaż nie najpiękniejsze). W przeszłości, w ramach wolontariatu, uczyła angielskiego w Barranquilli i pobliskich miejscowościach, a później pracowała w Bogocie. Jednym z jej ulubionych wspomnień jest zatańczenie wspólnie z Kolumbijczykami tradycyjnego tańca cumbia w paradach jednego z największych karnawałów na świecie (Barranquilla). Uwielbia tańce latynoskie, a salsa w słuchawkach stawia ją na nogi każdego dnia.
  • godz. 12.00-12.50- Lila Poszumska: „Gabi w krainie lodu i niedzwiedzi czyli Alaska z trzylatką“ www.lilianaposzumska.pl www.tolecimydo.pl Rodzina podróżników, która razem odwiedziła już kilkanaście krajów na pięciu kontynentach. Zanim na świecie pojawiła się ich córka Gabi, Lila i Arek zdążyli objechać razem lub oddzielnie – w czasach, gdy jeszcze los ich ze sobą nie połączył – spory kawałek globu. Swoje eskapady z okresu „przed Gabi” opisali w pięknie wydanym, dwujęzycznym albumie Toros Bravos Sueltos, czyli podróże pewnego małżeństwa, którego premiera odbyła się na Ogólnopolskich Spotkaniach Podróżników, Żeglarzy i Alpinistów Kolosy w 2019 roku. Gdy akurat nie podróżują, to mieszkają w Gdyni, gdzie Lila prowadzi swoją szkołę językową La Mancha i pracuje jako tłumacz przysięgły języka hiszpańskiego, a Arek prowadzi projekty informatyczne, po godzinach rozwijając zamiłowanie do fotografii i numizmatyki. Gabi na razie uczęszcza do przedszkola i jeszcze nie wie, kim zostanie w przyszłości.

data ostatniej modyfikacji: 2020-09-07 12:21:03
Komentarze
 
Polityka Prywatności