29-31.01.2021

Rusza WNoPiB dla WOŚP

Rusza WNoPiB dla WOŚP

Już po raz 10. Wydział Nauk o Polityce i Bezpieczeństwie Uniwersytetu Mikołaja Kopernika zaangażował się w Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W akcję włączyło się także wielu naukowców z UMK oraz znani torunianie.

Tegoroczna edycja "WNoPiB dla WOŚP" będzie drugą imprezą charytatywną pod nowym szyldem - w ubiegłym roku "WOŚP na WPiSM" po ośmiu latach zmienił swoją nazwę. W tym roku Orkiestra u politologów zagra w ostatni weekend stycznia.

W piątek 29 stycznia od 20:00 każdy będzie mógł dołączyć do tanecznej zabawy w rytm muzyki "tego samego DJ-a co zawsze" w wydarzeniu WNoPiB gra i tańczy dla WOŚP. Dzień później odbędzie się turniej skoków narciarskich online. Uczestnicy będą mieli okazję zmierzyć się w kultowej już grze Deluxe Ski Jump 2. Aby wziąć udział w turnieju, należy wpłacić przynajmniej 20 zł na konto eSkarbonki WNoPiB oraz przesłać potwierdzenie przelewu na maila: wnopibdlawosp@gmail.com do 21 stycznia. Dla najlepszych skoczków przygotowano nagrody.

Film promocyjny: https://www.youtube.com/watch?v=wUrpMtSIxp0

Ostatniego dnia stycznia odbędzie się finał licytacji gadżetów przekazanych przez wykładowców naszego Uniwersytetu i znanych torunian. Hitem tegorocznych aukcji jest pięknie wydana księga „Pana Tadeusza” z 1999 roku, która została podarowana przez rektora UMK prof. dr. hab. Andrzeja Sokalę. Obecny rektor UMK angażował się w tę inicjatywę od samego początku – jeszcze jako dziekan Wydziału Prawa i Administracji. Nie zawiedli też inni stali dobroczyńcy. Swoje dary na licytację "WNoPiB dla WOŚP" wystawili między innymi: prezydent Torunia, przewodniczący Rady Miasta Torunia, marszałek województwa kujawsko-pomorskiego, KS Apator Toruń oraz toruńscy sędziowie piłkarscy FIFA i UEFA: Bartosz Frankowski i Jakub Winkler. Wszystkie przedmioty wystawione na licytację można znaleźć na platformie Allegro. Aukcje będą trwały do 28 stycznia, do godziny 10:00.

29. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbywa się pod hasłem "Gramy z głową". Zebrane środki pomogą zaopatrzyć oddziały dziecięcej laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy w profesjonalny sprzęt medyczny.


data ostatniej modyfikacji: 2021-01-20 16:35:21
Komentarze
 
Polityka Prywatności