www organizatora »
www organizatora »
www organizatora »

NEWSY Bydgoszcz - Toruń

UMK WITA ERASMUSÓW

Ponad 130 nowych studentów zagranicznych rozpocznie w semestrze zimowym roku akademickiego 2017/2018 naukę na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu w ramach programu Erasmus+. 27 września wystartował Tydzień Orientacyjny organizowany specjalnie dla nich przez Dział Programów Międzynarodowych UMK we współpracy z Erasmus Student Network UMK Toruń.

Program uwzględnia oficjalne spotkania, warsztaty, praktyczne zajęcia oraz wydarzenia kulturalne. Studenci spotkali się 28 września z prorektorem UMK ds. współpracy z zagranicą i otoczeniem gospodarczym prof. dr. hab. Wojciechem Wysotą oraz dr. hab. Marcinem Czyżniewskim, rzecznikiem prasowym UMK i przewodniczącym Rady Miasta Torunia.

Studenci Erasmus+ zapoznają się z regulacjami uniwersyteckimi i procedurami. Będą również uczyć się języka polskiego oraz uczestniczyć w wykładzie o historii Polski. W czasie cyklu warsztatów poświęconych aspektom międzykulturowym i psychologicznym związanym z pobytem w obcym kraju, a także w trakcie spotkań ze Strażą Miejską, zagraniczni studenci otrzymają wskazówki jak dbać o swoje zdrowie i bezpieczeństwo. W ramach wydarzeń kulturalnych planowane jest spotkanie integracyjne dla studentów Erasmusa+ i ich mentorów w Akademickim Centrum Kultury i Sztuki "Od Nowa", a także Wieczór Polski z ESN.

W najbliższym semestrze UMK będzie gościć studentów z kilkunastu krajów: m.in. z Turcji, Hiszpanii, Francji, Niemiec, Włoch, Rumunii, a także Indonezji, Somalii, Armenii, Bułgarii, Chorwacji, Indii i Kirgistanu.


data ostatniej modyfikacji: 2017-10-02 09:25:49
Komentarze

Nauka języka za granicą
ef_220.jpg

Przegląd uczelni
w Polsce
UMK_220_1.gif
Polskie uczelnie w obrazach
miniatura
miniatura Studiuje pracuje zyskuje
miniatura