W CYFROWEJ SETCE

Tag: UMK
Dział: Bydgoszcz - Toruń

Dr Anna Beata Kwiatkowska z Wydziału Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika ponownie znalazła się na "Liście Stu", czyli w grupie 100 osób mających największy wpływ na rozwój umiejętności cyfrowych w naszym kraju.

Listę ustaliła Kapituła pod przewodnictwem Włodzimierza Marcińskiego – Przewodniczącego Rady Programowej Porozumienia na rzecz Umiejętności Cyfrowych w Polsce, Prezesa Polskiego Towarzystwa Informatycznego. Kandydatury do Listy były zgłaszane przez ekspertów i praktyków w zakresie upowszechniania partycypacji cyfrowej. Warto podkreślić, że obecnością na "Liście Stu" pracowniczka Zakładu Metodyki Nauczania Informatyki i Technologii Informacyjnej UMK została uhonorowana już drugi raz. Na "Liście Stu" była również w 2017 r.

Druga edycja "Listy Stu" została ogłoszona podczas konferencji "Umiejętności cyfrowe 2018.pl". Pełna lista wyróżnionych

Anna Beata Kwiatkowska jest doktorem nauk matematycznych w zakresie informatyki (UW), wykładowcą na Wydziale Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Od 2012 roku jest wiceprzewodniczącą Rady ds. Informatyzacji Edukacji przy Ministrze Edukacji Narodowej, z ramienia której kierowała m. in. pracami ogólnopolskimi nad wprowadzaniem nauki programowania od najmłodszych lat w szkole oraz opracowaniem założeń do projektów: Centrum Mistrzostwa Informatycznego i szkoleń dla nauczycieli wszystkich przedmiotów w zakresie stosowania nowoczesnych technologii w dydaktyce (75 tys. nauczycieli). Dr A. B. Kwiatkowska to organizatorka piętnastu edycji Konferencji "Informatyka w Edukacji" oraz ośmiu edycji próbnej matury z informatyki dla uczniów z całej Polski (więcej), współorganizatorka dwunastu edycji polskich Międzynarodowego Konkursu Informatycznego Bóbr i czterech edycji polskich Godzin Kodowania. Prowadzi ponadto autorskie klasy informatyczne w Gimnazjum i Liceum Akademickim w Toruniu.

W 2010 roku jej działalność dotycząca propagowania informatyki została doceniona statuetką InfoStar, medalem Komisji Edukacji Narodowej, w 2015 roku nagrodą Marka Cara za aktywność związaną z popularyzacją wiedzy informatycznej zarówno wśród uczniów i studentów, jak i nauczycieli oraz organizowanie wielu uznanych inicjatyw w obszarze edukacji informatycznej.

Zainteresowania naukowe skupia wokół matematyki dyskretnej, a w szczególności teorii grafów. Jest zaangażowana w prace związane z Olimpiadą Informatyczną od początku jej istnienia, początkowo jako członek Komitetu Okręgowego, obecnie jako członek Komitetu Głównego. Od 16 lat jest Prezesem Oddziału Kujawsko-Pomorskiego Polskiego Towarzystwa Informatycznego, którego działania skupiają się wokół edukacji informatycznej.


data ostatniej modyfikacji: 2018-07-19 10:08:31
Komentarze
 
Polityka Prywatności