NEWSY Bydgoszcz - Toruń

KATARZYNA ZILLMANN ZNÓW NAJLEPSZA NA ŚWIECIE

Tag: UMK
Dział: Bydgoszcz - Toruń

Wioślarka z UMK Katarzyna Zillmann wraz z Marią Sprigwald, Martą Wieliczko i Agnieszką Kobus-Zawojską zostały wyróżnione w prestiżowym plebiscycie Międzynarodowej Federacji Wioślarskiej (FISA). Żeńska czwórka podwójna została uznana za najlepszą osadę na świecie.

Katarzyna Zillmann - studentka Wydziału Nauk Pedagogicznych UMK oraz uczestniczka programu kariery dwutorowej student-sportowiec, wraz z Marią Sprigwald, Martą Wieliczko i Agnieszką Kobus-Zawojską, były w tym roku bezkonkurencyjne zarówno w wioślarskich Mistrzostwach Europy, rozegranych w Glasgow, jak i Mistrzostwach Świata w Płodiw.

Zawodniczki w walce o laur najlepszej kobiecej osady stanęły w szranki z utytułowanymi kanadyjkami Caileigh Filmer, Hillary Janssens (dwójka) oraz Irlandką Sanita Puspure. W ocenie ekspertów Polki okazały się najlepsze, zaś w głosowaniu internautów ponownie bezkonkurencyjne. Podsumowanie niezwykle udanego dla naszych reprezentantek sezonu wioślarskiego obyło się w Berlinie podczas uroczystej gali FISA, gdzie mistrzynie odebrały gratulacje i pamiątkowe medale.

Polska czwórka podwójna jest drugą w historii tego typu osadą tryumfującą w plebiscycie FISA. Waga wyróżnienia wioślarskiej federacji jest tym większa, iż to łącznie trzecie i drugie żeńskie wyróżnienie przyznane reprezentantom naszego kraju.


data ostatniej modyfikacji: 2018-11-28 10:48:32
Komentarze

INFORMACJE, OGŁOSZENIA

Nauka języka za granicą
ATAS_220.gif

Przegląd uczelni w Polsce
przeglad_uczelni_boks_220.gif
WSSIP_220.jpg
Polskie uczelnie w obrazach
miniatura
miniatura
miniatura
 
Polityka Prywatności