NEWSY Bydgoszcz - Toruń

ORIENT EXPRESS POWRACA

Tag: UMK
Dział: Bydgoszcz - Toruń

31 stycznia rozpocznie się trzecia edycja cyklu „Orient Express”, której motywem przewodnim będzie sztuka. Tym razem organizatorzy zapraszają na spotkanie z dr Magdaleną Pinker, która postara się odpowiedzieć na pytanie „Jak czytać sztukę islamu?”

Cykl organizowany jest przez Koło Naukowe Arabistów „Zahra as-Sahra” przy Pracowni Języka i Kultury Arabskiej UMK pod opieką dr Magdaleny Lewickiej. W tym roku akademickim „Orient Express” kontynuowany jest w formule spotkań, opatrzonych podtytułem "Sztuka". Poprzednia, zatytułowana „Ludzie”, była okazją, by poznać przedstawicieli świata arabskiego mieszkających w Polsce, którzy chcieli podzielić się swoimi spostrzeżeniami dotyczącymi współegzystowania osoby pochodzącej z innej kultury w naszym kraju.

Inauguracja tegorocznej odsłony „Orient Expressu” odbędzie się w najbliższy czwartek 31 stycznia o godzinie 17:00 w Centrum Sztuki Współczesnej Znaki Czasu (ul. Wały gen. Sikorskiego 13). Wstęp jest bezpłatny.

Wydarzenie na Facebooku

Dr Magdalena Pinker – kuratorka Zbiorów Sztuki Orientalnej w Muzeum Narodowym w Warszawie; adiunkt w Katedrze Arabistyki i Islamistyki Wydziału Orientalistycznego Uniwersytetu Warszawskiego. Zajmuje się architekturą i sztuką arabską, w szczególności zagadnieniami związanymi z muzułmańskimi kolekcjami w zbiorach polskich muzeów oraz tematem miasta w kulturze islamu.  Autorka publikacji na temat sztuki orientalnej, kuratorka wystaw poświęconych sztuce Wschodu.


data ostatniej modyfikacji: 2019-01-31 09:18:31
Komentarze

Nauka języka za granicą
ef_220.jpg

Przegląd uczelni w Polsce
WSSIP_220.jpg
przeglad_uczelni_boks_220.gif
Polskie uczelnie w obrazach
miniatura UMCS
miniatura Studiuj w AHE
miniatura
 
Polityka Prywatności