NEWSY Bydgoszcz - Toruń

MIĘDZYNARODOWE LATO W MAIUSIE

Tag: UMK
Dział: Bydgoszcz - Toruń

70 osób z 23 krajów weźmie udział w trzynastym Letnim Kursie Języka i Kultury Polskiej, który od 8 do 29 lipca potrwa w Collegium Maius UMK.

Letni Kurs organizowany przez Studium Kultury i Języka Polskiego dla Obcokrajowców to trzy tygodnie pogłębiania wiedzy o języku polskim.

Zajęcia odbywają się od poniedziałku do piątku, a kurs obejmuje wykłady (m.in z polskiej literatury, historii i polityki, muzyki, filmu i przyrody) ćwiczenia z polszczyzny oraz śniadanie u filologów, czyli spotkanie z władzami Wydziału Filologicznego i Działem Współpracy Międzynarodowej. Kurs ma również bogaty program kulturalny, obejmujący zwiedzanie Torunia oraz wycieczki do Gniezna, Ostrowa, Poznania i Bydgoszczy. Inne atrakcje to Wieczór Narodów, kurs tańców tradycyjnych, zwiedzanie Muzeum Piernika czy udział w grze terenowej oraz zdobywaniu skrzyni Kopernika ukrytej w maiusowym eduroomie.

W tym roku w wydarzeniu uczestniczyć będą przedstawiciele Azerbejdżanu, Białorusi, Chin, Chorwacji, Czech, Finlandii, Francji, Hiszpanii, Korei, Litwy, Maroka, Mołdawii, Niemiec, Rosji, Rumunii, Serbii, Tajwanu, Turcji, Ukrainy, USA, Węgier, Wielkiej Brytanii oraz Włoch. 60 osób to stypendyści Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej, pozostałe osoby są uczestnikami komercyjnymi.

Więcej szczegółów


data ostatniej modyfikacji: 2019-07-04 15:52:54
Komentarze

INFORMACJE, OGŁOSZENIA

Nauka języka za granicą
przeglad_nauka_jezyka_zagranica.gif

Przegląd uczelni w Polsce
przeglad_uczelni_boks_220.gif
WSSIP_220.jpg
Polskie uczelnie w obrazach
miniatura https://jesion.studentnews.eu/img/uczelnie/a602/g/p3864.jpg
miniatura
miniatura
 
Polityka Prywatności