NEWSY Bydgoszcz - Toruń

UCZNIOWIE NA MEDAL

Tag: UMK
Dział: Bydgoszcz - Toruń

Trzy srebrne medale zdobyli uczniowie Liceum Akademickiego na Międzynarodowej Olimpiadzie Biologicznej, która odbywała się od 14 do 21 lipca w Szegdzie na Węgrzech.

Z medalami do Polski wrócą Grzegorz Procyk, Jakub Kwiatkowski oraz Mikołaj Skiba. Srebro uzyskali uczniowie, którzy w klasyfikacji końcowej zajęli miejsca 32-86. Grzegorz Procyk zajął 49 miejsce uzyskując łącznie 117,87 punktów. Jakub Kwiatkowski zdobył 115,84 punktów i uplasował się na 59 miejscu. Na 65 miejscu znalazł się Mikołaj Skiba, który w klasyfikacji końcowej uzyskał 114,21 punktów. To bardzo duże wyróżnienie, ponieważ na czworo reprezentujących Polskę uczniów, troje uczy się w Liceum Akademickim w Toruniu. Opiekunem naukowym olimpijczyków jest Pani Bożena Kmiecik.

Międzynarodowa Olimpiada Biologiczna (IBO) kierowana jest do uczniów szkół ponadpodstawowych. Jej historia sięga lat 1985-1989, kiedy w rywalizacji biologicznej brali udział uczniowie z Polski i Czechosłowacji. Pozytywne doświadczenia z międzynarodowych olimpiad w innych dziedzinach nauk przyrodniczych i matematyki zrodziły pomysł na stworzenie Międzynarodowej Olimpiady Biologicznej. Na prośbę UNESCO inicjatywę w jej stworzeniu przejęła Czechosłowacja. Sześć krajów (Belgia, Bułgaria, Czechosłowacja, NRD, Polska i Związek Radziecki) w 1989 roku rozpoczęło tradycję IBO, która okazała się wielkim sukcesem. Od tego czasu do konkursu zaczęli zgłaszać się uczniowie z całego świata.

Tabela wyników wszystkich uczestników jest dostępna na stronie internetowej. Więcej szczegółów dotyczących tegorocznej edycji konkursu jest dostępne tutaj.


data ostatniej modyfikacji: 2019-07-22 15:00:23
Komentarze

INFORMACJE, OGŁOSZENIA

Nauka języka za granicą
przeglad_nauka_jezyka_zagranica.gif

Przegląd uczelni w Polsce
WSSIP_220.jpg
przeglad_uczelni_boks_220.gif
Polskie uczelnie w obrazach
miniatura
miniatura
miniatura
 
Polityka Prywatności